З 1 вересня в Україні діятимуть три формати навчання: онлайн, очне та змішана форма. За яким саме форматом навчатись, влада кожної області буде визначати сама.
Зокрема, це залежатиме від безпекової ситуації. Таку заяву зробив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За його словами, зараз 68% освітніх закладів мають укриття різного типу. Це дає змогу розмістити там 4,7 млн учнів та вчителів. Однак цього все одно недостатньо.
«Місцева влада повинна діяти активніше. Гроші на укриття Уряд виділив ще в квітні – 1,5 млрд грн. У 2023 році плануємо облаштувати майже 1,5 тис. укриттів, загалом їх треба збудувати 5,4 тис.», – зазначив прем’єр.
У зв’язку з цим, за словами Шмигаля, моніторинг безпекової ситуації покладають на ОВА. А фінальне рішення про очне навчання буде ухвалювати місцева влада.
«Там, де є загроза життю чи здоров’ю дітей, офлайн, тобто очного, навчання не буде. Місцева влада найкраще розуміє ситуацію у себе в громадах, а тому остаточні рішення про формат навчання будуть ухвалювати саме на місцях», – наголосив він.
Крім того, прем’єр-міністр розповів про зміни у навчанні для учнів, що перебувають за кордоном. Такі учні вивчатимуть український компонент шкільної програми, який займатиме 6-8 годин на тиждень.
Решту предметів, як зазначив Шмигаль, вони зможуть опанувати в школах країн, де проживають. Згодом їм автоматично зарахують таке навчання. Зараз за межами України перебуває близько мільйона дітей.