Ще з дзвіницею: фото Китаївського монастиря в Києві 100 років тому

В мережі було опубліковано фото початку ХХ століття Китаївського монастиря, що знаходиться на півдні Києва, на той час будівля ще мала дзвіницю.

Відповідні світлини опублікувала спільнота «Клуб корінного киянина» у Facebook.

«Китаївський монастир. Початок XX-го століття. Ще з дзвіницею», — підписаний допис.

Читайте такожПарадна брама стародавнього Києва: як виглядали Золоті ворота в 19 і 20 століттях

Нагадаємо, що Китаївський чоловічий монастир розташований між Мишиловкою, Корчуватим та Багриною горою на Київщині. У XIV сторіччі тут виник печерний монастир, що отримав назву Китаївська пустинь. Сюди приходили паломники та відлюдники, щоб молитися. Архітектор Степан Ковнір у 1763 – 1768 збудував тут Свято-Троїцьку церкву у стилі барокко.

Через віддаленість від міста, печери Китаївської гори ще зберегли прадавній вигляд майже без змін. Богослужіння проходять у Свято-Троїцькому храмі й храмі святих Дванадцяти Апостолів. У цьому ж храмі перебувають головні святині монастиря — частки мощей святих апостолів, мощі преподобного Феофіла юродивого. Також у Свято-Троїцькому храмі перебуває список чудотворної ікони Божої Матері «Ватопедська» («Заклана»), а біля північної стіни Свято-Троїцького храму знаходяться мощі преподобної Досифеї.

Наразі Китаївський чоловічий монастир — це відоме місце паломництва православного миру. А Китаївська пустинь відома вірянам не тільки як лікарня духовних недугів, а й місце, де люди знову знаходять благодать та мир у душі.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *