Як кинути роботу з 9 до 18 і перейти на фріланс: важливі поради новачкам

Фрілансери займають все активнішу нішу на глобальному ринку робочої сили. Ця тенденція підживлюється появою гіг-економіки, розвитком онлайн-ринків і прагненням до балансу між роботою і особистим життям.

Однак перший у житті перехід із роботи на повний робочий день може бути лякаючим. Видання MUO зібрало рекомендації для тих, хто хоче спробувати себе у вільному графіку. OBOZREVATEL вибрав найважливіші поради.

Насамперед експерти радять перевірити свою мотивацію. Для цього потрібно чесно відповісти собі на запитання, чому ви хочете залишити поточну роботу. Також важливо розуміти, що для вас важливіше: збільшення доходів або покращення балансу між роботою та особистим життям.

Також слід пам’ятати: звільнення зі старої роботи – далеко не перший крок у переході на ниву фрілансу. До цього моменту вам доведеться провести чимало підготовчих процесів.

  • Дослідження

Насамперед потрібно визначити свої навички та сферу експертизи. В результаті слід скласти список областей, в яких ви добре знаєтеся і можете запропонувати якісні послуги.

Далі потрібно розібратися, як в принципі працює ринок фрілансу в обраній галузі. Для цього потрібно почитати відгуки інших фахівців, можливо, поспілкуватися з ними на тему тенденцій та вимог замовників.

На цьому етапі вже час задуматися про те, ким є ваша цільова аудиторія. Визначення кола потенційних клієнтів допоможе зрозуміти структурування своїх послуг.

  • Планування

Добре продуманий план дій підвищує можливість безпроблемного переходу до нової форми зайнятості. Для складання такого плану стануть у нагоді дані, зібрані на етапі дослідження.

Починати радять з докладного та зрозумілого для потенційних клієнтів опису послуги, способів оплати вашої роботи, якщо необхідно, також умов доставки. Для себе необхідно встановити графік роботи з урахуванням розпорядку дня членів сім’ї, на яких вплине ваше рішення.

  • Навички та інструменти

Постійна робота вже дала вам корисні навички. Однак світ фрілансу має свої відмінності, а також особливі вимоги. Наприклад, бажано пройти сертифікаційні курси в обраній області та освоїтися на платформах онлайн-навчання (це знадобиться і в майбутньому).

Щодо інструментів (від онлайн-софту до специфічних приладів), то на перших етапах рекомендується інвестувати в недорогі варіанти. При цьому важливо враховувати, що інструмент все ж має ефективно виконувати свою функцію.

  • Зв’язки

Експерти вважають, що нерозумно переходити на фріланс, не будучи частиною якоїсь спільноти. Щоб забезпечити собі корисні зв’язки, слід відвідувати галузеві заходи, приєднуватися до онлайн- та фізичних спільнот фрілансерів та брати участь у дискусіях.

  • Перше замовлення

Рекомендується отримати своє перше оплачуване замовлення до звільнення з поточного місця роботи. Це допоможе перевірити свої можливості у сфері фрілансу, почати створювати портфоліо та підбирати клієнтську базу.

Також це допоможе знизити фінансові та психологічні ризики, оскільки фріланс часто пов’язаний із нерегулярним доходом, особливо протягом перших кількох місяців після переходу. Щоб замовлення не заважало основній роботі, спочатку фрілансу краще присвятити вечори або вихідні.

Важливо: переконайтеся, що не йдете проти контракту та політики вашої компанії, перш ніж ви почнете шукати першого замовника. Деякі фірми офіційно забороняють своїм співробітникам займатися фрілансом.

  • Звільнення

Це один із найстресовіших етапів. Роботодавець може спробувати відмовити вас, пропонуючи більше стимулів на поточній роботі. Якщо ви прийняли рішення, ви можете відхилити пропозицію і подати заяву про звільнення.

Однак постарайтеся не йти посеред великого проєкту. Збереження хороших відносин зі старим роботодавцем може зробити його вашим першим клієнтом.

Можливо, ви ніколи не будете повністю готові до звільнення з поточної роботи. Тим не менш, успішне створення плану, набуття необхідних навичок та отримання першої роботи – це ознаки початку кар’єри фрілансера. Просто попрощайтеся, коли все це буде готовим.

Коли перехідна фаза завершиться, ви залишитеся сам на сам на незвіданій території. Саме в цей момент починається справжній фріланс. Пам’ятайте: прогрес не може бути негайним і невдачі неминуче відбудуться.

Проте чіткий план та підтримка спільноти допоможуть пережити складний період. Надалі доведеться постійно вдосконалювати свої навички, бути в курсі тенденцій і адаптуватися до потреб замовників, що постійно змінюються.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *