Зараз все більше українців віддають перевагу платіжним карткам замість готівки в гаманці.
Але від цього шахраї не припинили діяльність, навпаки — крадіжки банківських даних клієнтів почастішали.
Основний вид шахрайства з платіжними картками ніяк не пов’язаний із новими технологіями чи хакерами, а базується на зловживанні людською довірою та чесністю.
Головна порада: нікому не повідомляти дані карток, навіть працівникам банку. Щоб переказати гроші на картку, людині достатньо знати її номер – 16 цифр. Також не варто довіряти комусь одноразові коди, які надходять у банківському додатку або смс.
У такому разі потрібно встановити мінімальний ліміт для інтернет-оплати або завести картку для оплати в інтернеті та переказувати на неї необхідну суму перед оплатою.
Платіжна система Visa рекомендує підключити смс-банкінг для оперативного контролю операцій, переписати номер картки та телефон «гарячої лінії» центру обслуговування, щоб одразу зателефонувати туди та заблокувати картку.
Друга шахрайська схема складніша і базується на тому, що банки прив’язують рахунки своїх клієнтів до телефонних номерів. Зараз смартфон є цифровим гаманцем, а іноді навіть терміналом з прийому карток. Отже, той, хто встановить контроль за телефонним номером, зможе контролювати і банківські рахунки власника цього номера.
Як уберегти себе від шахрайства
По-перше – захистити банківські рахунки у разі фізичної втрати телефону: встановити додаткові паролі, заборонити відображення повідомлень на заблокованому екрані, налаштувати віддалений доступ до пристрою та знати, як швидко заблокувати сім-карту.
По-друге — захиститися у разі дублювання сім-картки: використовувати непублічний номер для фінансових операцій, перейти на контракт або прив’язати картку до своїх паспортних даних.