14 жовтня православні християни святкують Покрову Пресвятої Богородиці

 14 жовтня, православні віруючі відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці, або, як кажуть в народі, Святої Покрови. „Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем”.

Історія свята, прикмети, заборони

У цей день існують певні заборони, а народні прикмети розкажуть, якою буде погода в найближчому майбутньому.

Покров Пресвятої Богородиці

Це свято відзначається щорічно 14 жовтня, а з’явився на Русі ще в 1164 році. За переказами, Пресвята Діва з ангелами з’явилася до віруючих, звернулася до Господа, стягнула покривала з голови і накрила всіх в храмі від ворогів. Через це греки змогли перемогти сараціонев.

Це неперехідне велике православне свято, в основу якого покладено спогад про явище святому Андрію Юродивому Божої Матері у Влахернському храмі в Константинополі, де зберігалася риза Богородиці.

14 жовтня православні християни святкують Покрову Пресвятої Богородиці

Традиції

У цей день віруючі ходять до церкви, а до Пресвятої Богородиці звертаються з молитвами про своїх сім’ях. Крім того, багато хто вірить, що шлюб, укладений на Покрову, завжди буде під захистом Діви Марії, тому 14 жовтня можна помітити велику кількість весіль.

Також Покров вважається особливим днем для незаміжніх дівчат. У свято було прийнято молитися біля ікони Божої Матері про хороше чоловіка і міцну сім’ю в майбутньому. Дівчата проговорювали: «Свята Покрівонько, покрий мені голівоньку, хоч ганчіркою, хоч квіткою, аби не залишитися дівою». Також ставили свічки і молилися про хорошого чоловіка і щасливий шлюб.

Прикмети 14 жовтня:

  • Звідки вітер дме – звідти морози прийдуть.

  • Журавлі летять – до ранньої і холодної зими.

  • Сніг на Покров — до сніжної зими.

  • На вулиці бруд під ногами – зима встане через чотири седьміни.

    14 жовтня православні християни святкують Покрову Пресвятої Богородиці

Що не можна робити на Покров 14 жовтня

  • Займатися домашніми справами: прибиранням, пранням, шиттям, рукоділлям. Порядок наводили напередодні свята.

  • Відмовляти в гостинності. Вважається, що привітний прийом гостей принесе в дім достаток.

  • Лаятися, злитися, лихословити. Час варто присвятити чистим помислам.

  • Вживати алкоголь і переїдати. Зазвичай в свято Пресвятої Богородиці поста немає. Але в 2020 році він припадає на середу – пісний для православних день. Яйця, м’ясні, молоко і страви з них є не можна, але дозволяється риба.

Як відомо, в один день з Покровом Пресвятої Богородиці також відзначається День українського козацтва та День захисника України, який є державним святом і неробочим днем. Тому середа, 14 жовтня 2020 року, буде офіційним вихідним днем у нашій країні.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *