«20 днів у Маріуполі» вирізали з міжнародної телеверсії «Оскару»: що відбувається

З міжнародної скороченої версії церемонії вручення нагород премії «Оскар» вирізали частину з оголошенням переможця у номінації «Найкращий повнометражний документальний фільм». Золоту статуетку отримала стрічка українського режисера Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі».

Про це повідомило «Суспільне мовлення» ввечері в понеділок, 11 березня. Показ скороченої версії було заплановано на телеканалі «Суспільне Культура» о 20:30.

Однак після отримання матеріалів для трансляції від організаторів цьогорічної премії команда каналу виявила, що нагородження українських документалістів відсутнє. На телеканалі вирішили не транслювати скорочену версію і показали глядачам повну версію церемонії, що була в прямому ефірі в ніч на 11 березня.

"20 днів у Маріуполі" вирізали з міжнародної телеверсії "Оскару": що відбувається

Виконавчий продюсер «Суспільне Культура» Лук’ян Галкін нагадав, що минулого року для номінації, де перемогла стрічка про росіянина Олексія Навального, місце у скороченій версії знайшлося, як і для політичної промови його дружини Юлії.

«Потужна промова Мстислава Чернова підкреслила єдність між Україною і світом – тим прикріше бачити виключення цього повного правди й сили епізоду з версії, розповсюдженої для світових ліцензіатів премії «Оскар», – сказав він, додавши про сподівання на те, що організатори премії дослухаються до протесту.

Нагадаємо, що в ніч проти 11 березня український документальний фільм Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» виграв перший в історії України «Оскар».

Виголошуючи зі сцени переможну промову, Чернов зізнався, що хотів би ніколи не знімати цей фільм, а золоту статуетку без роздумів проміняв би на мир у рідній країні. Він нагадав світові про напад Росії на Україну, окупацію українських міст, вбивства окупантами українців та про те, що росіяни тримають у полоні тисячі військових та цивільних громадян України. Наприкінці режисер українською додав: «Слава Україні!»

Українські зірки та фанати кіно неоднозначно відреагували на нагороду, зазначивши, що воліли б ніколи не бачити події трагічної кінороботи. А росіяни, як і очікувалося, кинулися на українців та американців з образами та цинічними жартами про окупацію. Кремль у цей час впав на ігнор та не коментує перемогу стрічки на «Оскарі».

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *