У ніч із 21-го на 22 липня 2018 року Олександр Усик увійшов до елітного списку абсолютних чемпіонів світу. У Москві на величезне розчарування більшості глядачів «Олімпійського» українець майстерно розібрався з росіянином Муратом Гассієвим і став переможцем Всесвітньої боксерської суперсерії у першій важкій вазі, забрав чотири основні пояси та Кубок Мохаммеда Алі.
Спочатку поєдинок мав відбутися у Джідді 11 травня 2018-го. З одного боку зіткнення чемпіонів мало зробити бокс у Саудівській Аравії популярнішим, а з іншого – Олександр не хотів їхати до країни, яка окупувала рідний Крим і розв’язала війну на його землі. А росіяни дуже хотіли прийняти фінальний бій сезону за участю Усика та свого «Осетина».
Але Олександр травмувався і не встигав відновитися до 11 травня, до того ж відпали й саудити. І як не чинила опір команда українця, бій пройшов саме в Москві. Спочатку фаворитом вважався Усик, проте до 20 липня коефіцієнти букмекерів фактично зрівнялися.
Можливо, віра в росіянина виходила з того, що півфінальний поєдинок кримчанина з латвійським чемпіоном WBC Майрісом Брієдісом виявився дуже важким для Олександра. Він переміг завдяки голосам більшості суддів. Тоді як Гассієв на цій стадії у 12 раунді нокаутував чемпіона WBA Юнієра Дортікоса.
До того ж могла надихнути фанатів із РФ нещодавня травма Усика. Падіння українця в Москві від рук свого бійця та ще й у боротьбі за чотири пояси було б для росіян справжнім подарунком. Але Олександр мав свої плани.
Поганим дзвіночком для Мурата був той факт, що місце тренера у кутку Усика зайняв Анатолій Ломаченко, який легко розкусив уродженця РФ. Українець був швидше за Гассієва, домінуючи весь бій. 252 своїх удари Олександр доніс до мети, спритно ухиляючись від кулаків суперника, і після 12 раунду ні в кого не було сумнівів, що піднімуть руку саме Усика.
Українці, які змогли потрапити на трибуни в Москві, щосили підтримували Олександра протягом 12 раундів. І насамперед після бою він вирішив подякувати саме їм, сказавши вже крилату фразу про батю: «Олімпійський», дякую! Люди, земляки! Дякую всім за підтримку. Москва-2018, ба-ам: Батя – у будівлі!».
Олександр переміг Гассієва одноголосним рішенням суддів – розгромні 120:108 та двічі 119:109, а до титулу абсолютного чемпіона та ексклюзивного Кубка Алі та додав грошовий приз у розмірі 10 мільйонів доларів.
Також свою перемогу Олександр присвятив батькам, наголосивши, що його тата, на жаль, уже немає.
«Але мені здається, він бачить, що відбувається. Він підштовхнув мене до того, щоб я пішов займатися боксом. Він був першим, хто в мене повірив. Другий мій батько – це перший тренер. Він мене навчив крокувати, бити, боксувати і любити цей вид спорту. Ще один батько – президент клубу, в якому я починал. Він казав, якщо я працюватиму, у мене все вийде. Ще один батько – Анатолій Миколайович Ломаченко. Я хочу встати і низько їм вклонитися», – сказав після бою Усик.
А колишньому чемпіону IBF та WBA super Гасієву нічого не залишалося, окрім як назвати цей бій чудовим досвідом та пообіцяти повернутися сильніше.
«Ми знали, що він рухатиметься, завдаватиме ударів серіями. Треба було позбавляти його простору, не давати йому працювати. Але сьогодні він діяв набагато краще, ніж я. Відчувається різниця: у суперника велика аматорська школа. У Усіка набагато більше боїв. Ми побачили слабкі сторони – будемо працювати над їх поліпшенням. Повернимося сильнішими», – заявив Гассієв.
«Усик майстерно відбоксував у тому бою. Для Мурата це була кошмарна ніч, але він багато чого взяв із цього поєдинку. У цьому бою зійшлися боксер із 25 аматорськими поєдинками проти золотого медаліста, який бився по всьому світу», – виправдовував поразку підопічного тренер Абель Санчес.
Але російські любителі боксу потім писали, що того вечора Усик знищив кар’єру росіянина, який до зустрічі з кримчанином жодного разу не програвав.
Цікаво, що на поєдинки того сезону Всесвітньої суперсерії, починаючи з чвертьфіналу, Усик виходив уже не під звичну пісню «Їхали козаки» у виконанні гурту «Тінь сонця». Спеціально для кримського боксера Василь Жадан написав композицію «Брати», яка пролунала і на «Олімпійському» у Москві.
Рядки з пісні Усика «А ми браття, як соколи, в вольнім виросли краю, не дамо свій край нікому, краще згинемо в бою» зараз виглядають як попередження для росіян. Але, як бачимо сьогодні, вони слухали не уважно…