За «зеленого» рівня епідемічної небезпеки у зв’язку з поширенням коронавірусу на території України зберігається обов’язкове носіння масок у громадських місцях, за «червоного» рівня у кожному окремо взятому регіоні – ресторани і кінотеатри будуть закриті, а в школах введуть суворі обмеження.
Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я України, надавши детальне роз’яснення нових карантинних обмежень і норм за чотирьох рівнів епіднебезпеки. Ці заходи були встановлені шляхом внесення змін до постанови Кабміну від 09.12.2020 №1236 .
«Зелений» рівень
На сьогодні цей рівень узятий як базовий. За нього на всій території України необхідно носити захисні маски в громадських місцях і громадському транспорті.
«Жовтий» рівень
За рішенням державної Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на всій території України одночасно буде введено «жовтий» рівень у разі фіксування протягом трьох днів однієї з таких ознак по всій країні:
- кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів – більш ніж 75;
- коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) – більше як 4 відсотки;
- кількість тестувань методом ПЛР та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення – менше ніж 300;
- наявність підстав для встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки на території принаймні одного регіону.
Цей рівень передбачає заборону на масові заходи у приміщеннях і на роботу шкіл, якщо там не вакциновані 80% працівників.
«Помаранчевий» рівень
Помаранчевий рівень буде вводитися автоматично, коли спостерігатиметься перевищення хоча б одного з таких показників:
- завантаженість в регіоні (області) ліжок з киснем більше ніж на 65%,
- кількість тестувань ПЛР та на антиген протягом 7 днів на 100 тис. населення менше ніж 300,
- кількість госпіталізацій з коронавірусом чи підозрою за 7 днів на 100 тис. населення понад 60,
- коефіцієнт виявлених випадків інфікування методом ПЛР або експрес-тесту на антиген понад 20%,
- зростання кількості госпіталізацій за 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом більш ніж на 50%.
В такому випадку «працюватимуть» обмеження «жовтого» рівня, а місцева влада зможе вводити свої обмеження.
«Червоний» рівень
«Червоний» рівень встановлюється на території окремого регіону в разі наявності протягом трьох днів поспіль двох і більше таких ознак:
- завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню у закладах охорони здоров’я – більш як 65%;
- кількість тестувань методом ПЛР та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення – менше ніж 300;
- кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим чи підозрою на COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення – більш ніж 60;
- коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) – більш як 20%;
- рівень зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрою на COVID-19 протягом останніх семи днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більш як 50%.
Ситуація в Україні
Всі області України, станом на 14 вересня, перебувають у «зеленій» зоні адаптивного карантину. Однак уже в шести регіонах країни епідеміологічні показники перебувають не в межах норми.
Кабмін 13 вересня прийняв зміни до постанови № 1236 з новими карантинними правилами і введенням електронних COVID-сертифікатів для щеплених людей.
Оскільки Київ є лідером із зараження коронавірусом, столицю розбурхують чутки стосовно переходу в «жовту зону» карантину.