9 головних порад, як зменшити витрати електроенергії вдома

Україну очікує найважчий осінньо-зимовий період за всі роки Незалежності. Українцям радять підготуватися до нього заздалегідь. Українці скуповують обігрівачі, генератори та котли, це потягне за собою не малі рахунки за електроенергію.

Сьогодні UAportal зібрав 9 головних порад, які допоможуть вам зменшити витрати електроенергії в цей складний період та заощадити.

1. Енергозберігаючі лампи

В магазинах вже давно з’явилися лампи нового зразка. Як підрахували експерти, кожна енергозберігаюча лампочка здатна заощадити до 170 кВт на рік. Звичайно, щоб змінити всі лампи в будинку, потрібно чимала сума грошей, адже коштують енергозберігаючі лампи набагато дорожче звичайних. Проте вкладені гроші окупляться, бо працюють в 6-8 разів довше, а електрики споживають у 3 рази менше.

2. Альтернативне освітлення

Користуйтесь бра, торшерами та настільними лампами, щоб не включати центральне освітлення. Зазвичай в них вставляються лампочки меншої потужності із слабшим освітленням, тому вам вдасться заощадити значну суму протягом тривалого періоду.

3. Не залишайте електроприлади в режимі очікування

Вони все одно поглинають енергію. Навіть у невеликій квартирі – пара телевізорів, комп’ютерів, постійно включених в розетку зарядних пристроїв, DVD-програвач, мікрохвильовка і холодильник в режимі stand by обійдеться в серйозну суму на рік. «Фонові» витрати можуть досягати 10 відсотків і це дійсно гроші, викинуті на вітер.

4. Правильне використання електроплити

Готуючи на електроплиті використовуйте посуд з дном, яке таке ж або трохи більше діаметра конфорки, інакше втратиться 5-10% енергії. Закривайте каструлю кришкою, оскільки швидке випаровування води подовжує час приготування на 20-30%, і, відповідно, на стільки ж збільшується витрата електроенергії на приготування. Після закипання їжі перемикайтеся на низькотемпературний режим, адже блюдо скоріше не приготується, а електроенергії буде витрачено менше.

5. Прибирайте накип

Електрочайник і пральну машину регулярно очищуйте від накипу, тоді вода буде грітися швидше і витрата електроенергії зменшиться. Накип в чайнику проводить тепло майже в тридцять разів гірше, ніж метал, тому істотно збільшує кількість енергії для кип’ятіння води.

6. Користуйтесь режимом енергозбереження техніки

Включайте пральну і посудомийних машини в режимі енергозбереження. Він ще може називатися Еко-режим, або просто періть мінімальній температурі 30-40 градусів. Якщо у вас двофазний лічильник – включайте вночі.

Прання запускайте тільки коли набереться на повний барабан – ганяти по колу одні джинси або сорочку неекономно і шкідливо для самої машини. При покупці нової пральної або посудомийної машини (так, втім, будь-якої техніки) звертайте увагу на клас енергоспоживання. Ваш вибір – клас А, А +, А ++ або А +++.

7. Розморожуйте холодильник

Ноу-фрост — то класно, але, холодильник корисно розморожувати, не допускаючи утворення крижаної «шуби». Товстий шар льоду погіршує охолодження заморожених продуктів і збільшує споживання електроенергії. І не кладіть у холодильник теплі продукти, дайте їм охолонути до кімнатної температури.

8. Очищуйте пилосос

Більшість з нас регулярно прибирають будинку із застосуванням пилососу. Яким чином при цьому можливо знизити витрати електроенергії? Кожного разу ретельно прочищайте пилозбірник і повітряні фільтри пилососа, оскільки скупчення сміття зменшує тягу повітря і збільшує енергоємність.

9. Протирайте лампочки і мийте вікна

Звучить дивно, проте використання природного освітлення — один з найістотніших резервів економії електричної енергії. Тому якомога частіше мийте вікна, вони будуть пропускати більше безкоштовного світла – сонячних променів. Регулярно протирайте лампочки і плафони на люстрах. Добре протерта лампочка світить на 10-15% яскравіше, ніж запилена.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *