Банки масово змінять ставки за депозитами: на яку прибутковість розраховувати українцям

В Україні після зниження облікової ставки НБУ почали падати відсотки за депозитами. Передбачається, що перегляд депозитних програм у двох третин банків відбудеться протягом місяця. Проте фактична прибутковість вкладів не змінилася, ставки перевищують рівень інфляції та навіть дозволяють заробити на депозитах.

Як розповів OBOZREVATEL директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку Дмитро Замотаєв, середні ставки за депозитами у гривні на 3-6 місяців становитимуть близько 15%. При цьому, як зазначають у Національному банку, інфляція у серпні знизилася до 8,6%.

Після сплати податків із депозитного прибутку українець може отримати 11-12% річних. Це покриває зростання цін, а також дає чистий прибуток близько 4%, зазначають фахівці. А ставки за облігаціями (ОВДП), які також може купувати населення, ще вищі. Наприклад, по річних ОВДП – 18%-18,5%. Дохід за ними не оподатковується, нагадали в НБУ.

«Ризики, що вкладені кошти проковтне інфляція, поки що мінімальні», – зазначив Замотаєв. За його словами, кон’юнктура в Україні стала доволі сприятливою для зберігання коштів на гривневих депозитах. За прогнозом експерта, на цьому фоні популярність депозитів зростатиме – особливо у жовтні та листопаді. Справа в тому, що у грудні НБУ, ймовірно, знову знизить облікову ставку. «Прибутковість депозитів продовжить знижуватися, що спонукатиме громадян відкривати вклади саме зараз – поки ставки максимально привабливі», – пояснив банкір. Він також зазначив, що найпопулярнішими серед українців будуть вклади у гривні на 3-6 місяців.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *