Беріть російські паспорти щоб вижити»: омбудсмен дав пораду українцям на окупованих територіях

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що українці в тимчасово захопленних росіянами містах можуть брати паспорти держави-агресора для того, щоб зберегти собі життя. Українська держава не визнає ці фейкові «документи», після деокупації їх можна буде просто позбутися.

Водночас Україна не вважатиме злочином отримання паспорта РФ, оскільки примусова паспортизація громадян України – ще один злочин росіян. Окупанти чинять на українців тиск, змушуючи їх брати «документи», сказав Лубінець 30 квітня в ефірі національного телемарафону «Єдині новини«.

«Ми розуміємо, що це відбувається під тиском. Тому взяти паспорт, вижити, дочекатись, коли ми звільнимо цю територію», – зазначив він.

Омбудсмен наголосив, що найкращим рішенням для українів є виїхати з тимчасово захопленого Росією міста та чекати, поки Сили оборони звільнять населений пункт.

Лубінець додав, що категорично засуджує заяви про те, що до людей, які були вимушені взяти паспорт Росії потрібно вживати певних заходів. Він зауважив, що на окупованих територіях для українців найважливіше завдання – вижити.

«Я категорично проти цього. Наші громадяни це роблять задля того, щоб вижити», – підкреслив Лубінець.

Напередодні стало відомо, що російський диктатор Путін видав указ, згідно з яким загарбники можуть виселити з тимчасово окупованих територій людей, які не набули громадянства РФ. У «документі» йдеться, що громадян, які не мають паспорта держави-терориста, визнають іноземцями. Таких людей можуть видворити з «Росії», якщо вони створюватимуть загрозу її національній безпеці.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • – загарбники на окупованих територіях Донбасу чинять тиск на пенсіонерів, щоб ті брали паспорти держави-агресора. Для цього вони навіть створили спеціальні «мобільні групи»;
  • – у британській розвідці підтвердили, що Росія посилила тиск на жителів окупованих територій Херсонщини з метою змусити людей отримати російські паспорти. Тим, хто відмовляється, погрожують депортацією із позбавленням майна.
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *