Україна продовжує годувати світ, попри війну: входить до топ-5 найбільших світових агроекспортерів

Попри повномасштабну війну та її наслідки, Україна продовжує бути однією з провідних аграрних держав світу. Зокрема, країна залишилася у топ-5 найбільших світових агроекспортерів, зберегла присутність на більшості традиційних зовнішніх ринків, а також наростила та диверсифікувала експортні постачання до окремих країн – насамперед, ЄС.

Про це повідомили в НБУ. Там зазначили, що на такий стан речей вплинула низка факторів:

  • історично висока частка продовольства в структурі українського експорту.

«Воно забезпечувало майже половину товарного експорту України перед повномасштабною війною. Така структура традиційно стримувала падіння українського експорту в кризові періоди. Адже під час світових криз попит на продовольство стійкіший порівняно з попитом на технологічно складніші товари. Ця тенденція підтвердилася і після початку повномасштабної війни», – пояснили в регуляторі.

  • Реалізація низки заходів за участю міжнародних партнерів для підтримки експорту з України.

Як пояснили в НБУ, йдеться про розвиток логістичних шляхів на західному кордоні та активізацію роботи дунайських портів. А крім того, лібералізацію митних тарифів з боку основних західних торгових партнерів.

Ще один захід – запровадження «зернового коридору», який з початку функціонування забезпечив транспортування понад чверть загального експорту товарів.

«Продовольчий експорт і надалі надаватиме значну підтримку українській економіці та буде міцним підґрунтям для повоєнного відновлення.», – резюмували в Національному банку.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *