Більше футбольного поля: у США випробували найбільший у світі надзвуковий літак (фото)

Гігантський літак Stratolaunch вперше успішно здійснив політ на прототипі свого гіперзвукового транспортного засобу Talon. Деталі повідомляє Dailymail.

Найбільший літак у світі завдяки розмаху крил 116,7 метрів піднявся у повітряний простір порту Мохаве в Каліфорнії.

Міцно прикріплений до пілона в центрі крил Talon-A (TA-0), тестовий літальний апарат має довжину 8,5 метрів, який може перевозити корисні вантажі на гіперзвуковій швидкості — у п’ять разів перевищує швидкість звуку.

Політ тривав 5 годин і 6 хвилин і досяг максимальної висоти 7 000 метрів.

Це вже восьмий політ літака-носія Roc Stratolaunch, але перший з корисним вантажем, закріпленим між двома фюзеляжами.

«Ми провели низку наземних випробувань в очікуванні цього першого польоту і впевнились, що апаратне забезпечення працюватиме саме так, як було спроектовано. Приємно бачити, як наполеглива робота команди оживає, і бачити, як транспортні засоби літають як інтегрована система», — сказав д-р Закарі Кревор, головний виконавчий директор Stratolaunch.

Цей політ було виконано для того, щоб інженери виміряли аеродинамічні навантаження, які відчуває транспортний засіб Talon-A під час прикріплення до Roc, що покаже, чи буде функціонувати механізм розблокування.

Тепер Roc проведе випробування на падіння прототипу Talon-A над Тихим океаном у грудні, і в разі успіху компанія планує представити свій перший гіперзвуковий тестовий апарат Talon-A TA-1 у 2023 році.

Roc Stratolaunch ширший за довжину футбольного поля від воріт до воріт, що зазвичай становить близько 345 футів. Він важить приблизно 230 000 кг без вантажу, але може злетіти з максимальною вагою 589 676 кілограмів.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *