Військових ЗСУ штрафуватимуть за вогонь у відповідь: фото скандального документа

Міноборони України запровадило штрафи і премії для солдатів та офіцерів у зоні ООС

Військових ЗСУ будуть штрафувати та позбавляти премій за вогонь у відповідь в зоні проведення ООС на Донбасі по окупантах.

Глава Міноборони України Андрій Таран підписав відповідний наказ № 330. Про це 18 вересня розповів у Facebook журналіст Юрій Бутусов.

Також головний редактор видання «Цензор.Немає» опублікував сам документ про санкції, які будуть застосовуватися до українських бійців за стрільбу у відповідь, і до командирів — за «невиправдані бойові втрати».

В наказі МОУ від 16 вересня фактично йдеться про винагороду за відсутність порушень «режиму тиші» і покарання за його невиконання.

До порушень, крім усього іншого, відноситься «відкриття вогню (в тому числі й у відповідь) без наказу відповідного командира (начальника), крім випадків воєнної необхідності».

Бутусов заявляє, що в такому наказі «сам захист Батьківщини офіційно прирівняно до адміністративного правопорушення». Документ він назвав сенсаційним і ганебним, який «викликав крайнє обурення українських вояків» в зоні ООС.

Документ журналісти отримали від джерел з частин і підрозділів ЗСУ на Донбасі.

Як і за що штрафуватимуть

«До порушень відносяться:

  • вчинення військового адміністративного правопорушення чи адмінправопорушення;
  • наявність облікованих під час виконання службових обов’язків випадків захворювань через порушення правил гігієни, травмувань через порушення заходів безпеки, суїцидів та невиправданих бойових втрат серед особового складу;
  • відкриття вогню (у тому числі у відповідь) без наказу відповідного командира (начальника), крім випадків військової необхідності».

Розмір премій для командирів відділень, взводів, рот (батарей), батальйонів (дивізіонів) і бригад залежить від кількості врахованих порушень, допущених солдатами за місяць.

  • 75% — у разі допущення 1 порушення для командира батальйону (дивізіону), бригади;
  • 67%в — за 1 порушення для командира взводу, роти (батареї);
  • 50% — за 2 порушень для комбата, комдива бригади;
  • 33% — за 2 порушень для командира взводу, роти (батареї);
  • 25%в — за 3 порушень для комбата, комдива бригади.

Бутусов розцінив наказ про штрафи та премії як спробу підкупити армію і «за кілька тисяч гривень змусити відмовитися від будь-яких спроб стріляти».

Військових ЗСУ штрафуватимуть за вогонь у відповідь: фото скандального документаВійськових ЗСУ штрафуватимуть за вогонь у відповідь: фото скандального документа

Військових ЗСУ на Донбасі штрафуватимуть за вогонь у відповідь (фото: facebook.com/butusov.yuriy)

У Міноборони вже відреагували на резонанс, який викликав наказ №330, і закликали не робити передчасні «висновки та оцінки».

«Міністром оборони України до наказу було висловлено застереження. Робота над документом триває. Його мета: додатково мотивувати наших військових, що зараз стримують збройну агресію Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях», — йдеться в повідомленні міністерства в Facebook.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *