В Україні можуть змінити алгоритм розрахунку пенсій: заява міністерки

В Україні хочуть змінити алгоритм нарахування пенсій задля «відновлення соціальної справедливості». Справа в тому, що чинна формула розрахунку пенсій значно їх занижує.

Про це розповіла міністерка соцполітики України Оксана Жолнович у інтерв’ю «Укрінформ». «Чинна формула розрахунку пенсії з урахуванням індексацій дуже занижує реальну вартість заробітку. Скажімо, пенсія у 2000-му в 300 гривень в еквіваленті до середньої заробітної плати була непоганою. А зараз з індексацією це просто мізер. Індексація постійно «відстає», і це несправедливо», – наголосила міністерка.

Вона запевнила, що над новим алгоритмом нарахування пенсійних виплат уже працюють, і він буде прив’язаний до якихось базових величин.

Нагадаємо, через закінчення COVID-пандемії в Україні Ощадбанк з 1 вересня поновлює проведення фізичної ідентифікації пенсіонерів та одержувачів соцдопомоги серед внутрішньо переміщених осіб (ВПО). У разі її непроходження виплату коштів буде зупинено.

Після проходження фізичної ідентифікації за встановленою процедурою видаткові операції за рахунком автоматично розблоковуються банком не пізніше наступного календарного дня.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *