Людство рухається не в тому напрямку: вчені опублікували дослідження про критичне порушення планетарних кордонів

Діяльність людства значно послабила стійкість Землі, висунувши її далеко за межі «безпечного робочого простору», у якому світ є придатним для життя більшості видів, включаючи наш власний. Про це йдеться в епохальному дослідженні, пише AFP, передає УНН.

Деталі 

Міжнародна група з 29 вчених повідомила, що шість із дев’яти планетарних кордонів – зміна клімату, вирубка лісів, втрата біорізноманіття, синтетична хімія, включаючи пластик, виснаження прісної води та використання азоту – вже знаходяться глибоко в червоній зоні.

Два з трьох, що залишилися, – підкислення океану разом із концентрацією забруднення частинками та пилу в атмосфері – є межовими, лише руйнування озонового шару знаходиться в безпечних межах.

Планетні межі ідентифікують «важливі процеси, які утримують Землю в тих умовах життя, які панували протягом останніх 10 000 років, періоду розвитку людства та сучасної цивілізації», – сказала провідний автор Кетрін Річардсон, професор Копенгагенського університету. Інститут «Глобус».

Доповнення 

Це дослідження є другим великим оновленням концепції, вперше оприлюдненої в 2009 році, коли тільки глобальне потепління, темпи вимирання та азот перевищили свої межі.

«Ми все ще рухаємося в неправильному напрямку», — сказав співавтор Йохан Рокстром, директор Потсдамського інституту дослідження впливу клімату (PIK) і один із авторів схеми.

«І немає жодних ознак того, що будь-які межі» — за винятком озонового шару, який повільно відновлюється після того, як хімічні речовини, які його руйнують, були заборонені, — «почали згинатися в правильному напрямку», — сказав він журналістам під час брифінгу.

Дослідження визначає кількісні межі для всіх дев’яти взаємопов’язаних аспектів земної системи.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *