Міноборони судиться зі ЗМІ і Держаудитслужбою через «яєчний» скандал: що відомо

Міністерство оборони України вирішило судитися зі ЗМІ та Державною аудиторською службою після скандалу з «яйцями по 17 гривень». Відомство вже подало позов щодо захисту ділової репутації до Господарського суду Києва.

У Міноброни вимагають «спростувати недостовірну інформацію, зокрема про нібито закупівлю яєць по 17 грн за штуку». Про це у Facebook написав радник міністра оборони України Олексій Копитько.

Відповідачами в позові зазначено Держаудитслужбу та видання, яке нібито було використано для розміщення неправдивої інформації.

Копитько нагадав, що глава Держаудитслужби Алла Басалаєва в інтерв’ю ЗМІ розповіла, що Міноборони закуповувало яйця по 17 гривень за штуку (170 гривень за десяток). Однак, за його словами, в офіційному акті про аудит Міноборони написано протилежне.

«Щоб довести це, достатньо офіційно (!) опублікувати ТРИ АБЗАЦА тексту з акту. Проте весь акт має гриф «ТАЄМНО». Гриф «таємно» може зняти повністю або частково лише орган, який його наклав. У даному випадку – Держаудит», – пише радник міністра.

Саме для цього з боку МО і було подано позов до суду, який має відповідні повноваження та зможе по суті розглянути це питання.

Нагадаємо, що в січні цього року журналісти ZN оприлюднили копію контракту, укладеного між Міноборони та компанією «Актив компані» щодо постачання продуктів харчування в тилові частини ЗСУ. Загальна сума контракту перевищувала 13 мільярдів гривень, а ціни на продукти в ньому (як-то десяток яєць за 170 грн замість 70 або картопля по 22 грн замість 8 грн за кілограм) – удвічі чи втричі перевищували ринкові.

Після цього компанія «Актив компані» заперечила звинувачення у завищенні цін. А також назвала опубліковану у ЗМІ інформацію про це маніпулятивною та спрямованою на дискредитацію і самої компанії, і Міноборони.

У Міноборони тоді заявили, що відомості про зміст закупівель послуг харчування, поширених у публічному просторі, «поширюються з ознаками навмисних маніпуляцій та вводять в оману». А також повідомили, що звернуться до СБУ з вимогою провести розслідування та покарати тих, хто «поширює свідомо неправдиві відомості, які завдають шкоди інтересам оборони в особливий період».

Як повідомляв OBOZREVATEL, надвисокі ціни на продукти харчування для військових, за якими ці товари закуповували Міноборони, впали лише у червні після низки скандалів та громадського тиску. Однак основа для цих схем у Міноборони продовжує діяти.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *