Нарада освітян з керівництвом міста

17 серпня відбулась чергова нарада освітян з міським головою Ігорем Сапожко, його заступником з гуманітарних питань Ларисою Виноградовою та начальником управління освіти і науки Оксаною Мельник. Керівники броварських ЗОШ черговий раз зібрались обговорити питання організації освітнього процесу в новому режимі протиепідемічних заходів на період карантину, керуючись Тимчасовими рекомендаціями Головного санітарного лікаря України.

Ще минулого тижня, на першій зустрічі, озвучували ідею проведення уроків на відкритому повітрі та забезпечення обмеженого доступу на територію шкіл, а цього разу проговорювали деталі реалізації. Директор КП «Бровари-благоустрій» Олександр Галицький, присутній на зустрічі, повідомив, що вони вже зробили об’їзд всіх закладів, після чого було визначено обсяг робіт. Найближчим часом підприємство займеться ремонтом огорож, воріт та шкільних хвірток, що обмежить доступ на територію сторонніх людей. В той же час адміністрація шкіл має визначити на вулиці місця, де можна проводити уроки під відкритим небом. Якщо школа немає облаштованих зон для таких занять, планується на час уроків виносити на вулицю лавки для розсадки учнів.

Ігор Сапожко зазначив, що перш за все керівники шкільних закладів на початок року мають бути забезпечені в достатній кількості: дистанційними термометрами, дезінфекторами, захисними масками та бактерицидними лампами. Для цього ЗОШ мають перерозподілити кошти з інших статей витрат, та організувати закупівлю найближчим часом. Зі свого боку місто також надасть допомогу школам й закупить для них 10 тис. захисних масок на фабриці «Роза». Відповідальним за це призначено начальника відділу з питань НС Василя Бецко.

Начальник Відділу охорони здоров’я БМР Ніна Хорошаєва, що також була присутня на зустрічі, озвучила ще одна важливе питання: приготування їжі та організація харчування в умовах карантину. Через необхідність дотримання дистанції між столами у 1,5 метри та кількісного обмеження для столової (не більше 4х дітей за столом) процес прийому їжі дуже розтягується. Це не лише додає складнощі в організації видачі страв, але й ставить під загрозу санітарні норми приготованої їжі, що не може більше 2-3х годин перебувати у котлах на плиті.

Керівники великих шкіл, наприклад №10, 9, 7, підтвердили, що за наявних обмежень, питання як розсадити та погодувати дітей сьогодні стоїть досить гостро для них. Директор ЗОШ №9 пояснила: у них харчується більше 1000 учнів, а столова має 200 посадкових місць. За даних умов, харчування в школі починатиметься зранку і закінчуватиметься близько 17-тої години. Також заклади озвучили, що мають проблеми із кадрами: відкрите питання хто накриватиме у столових, та як оплачувати понаднормову роботу працівникам кухні, для яких робочий день розтягується удвічі.

Оптимально ефективно у даних умовах питання вирішене у Гімназії ім. Олійника. Там привозять готову фасовану їжу, тож є можливість роздавати її дітям по класах. Міський голова запропонував іншим закладам взяти цей варіант організації харчування, як приклад. Він зазначив, що для молодшої ланки було би і безпечно, і ефективно харчуватися у своїх класах. Стосовно нестачі працівників на шкільних кухнях, Ігор Васильович запропонував вийти на зв’язок з Броварським професійним ліцеєм. Можливо, і їхнім випускникам з кулінарного відділення буде цікаво працевлаштування.
Наступна зустріч освітян з мером відбудеться наприкінці серпня, а від завтра по шкільним закладам починає працювати комісія, яка перевірятиме стан готовності до нового навчального року.

Щотижнева газета «Громадський Ревізор»

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *