Скупий платить двічі: українцям розповіли, як вигідно заощадити на оплаті комунальних послуг

Українці можуть істотно заощадити на оплаті комуналки.

Комунальні платежі це серйозний удар по гаманцю кожного українця, особливо в зимовий період, коли потрібно платити за опалення. Однак існує вірний спосіб істотно скоротити цифри в платіжках. Як це зробити, розповіла експерт з питань енергетики та ЖКГ Марія Яковлєва в коментарі порталу finance.ua.

За словами експерта велика частина ресурсів втрачається по дорозі від станції до житлових будівель, тому українцям доводиться в рази переплачувати за опалення. Яковлєва зазначила, що на деяких вулицях столиці, де проходять теплотраси, температура може бути на 10-11 градусів вище, ніж в інших частинах міста.

Виправити ситуацію можливо, але для цього необхідно провести спеціальне зонування районів, в ході якого визначити, де центральне опалення ефективно, а де краще перейти на індивідуальне опалення.

Марія Яковлєва підкреслила, що перехід на індивідуальне опалення може істотно знизити суми в платіжках. У деяких випадках можна платити за опалення в п’ять разів менше звичайного. Експерт зазначила, що в Україні вже є приклади будинків, які відмовилися від центрального опалення на користь індивідуального: два ОСББ у Луцьку (10-поверховий будинок) та Рівному (9-поверховий).

Варто підкреслити, що вже з 1 квітня 2021 року українців чекають деякі зміни в оплаті комуналки. Зазначається, що постачальники почнуть встановлювати фіксовану річну ціну на блакитне паливо. При цьому споживачі матимуть можливість перейти на місячний тариф і за бажанням знову повернутися на річний. Передбачається, що таким чином громадяни зможуть заощадити, вибираючи вигідний для себе варіант.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *