Українцям, які виходять на пенсію, рекомендують зараз від неї відмовитись: є вагома причина

Українцям, які досягли пенсійного віку і отримали право на заслужений відпочинок, радять продовжувати роботу, але відмовитись від пенсійних виплат. У цьому випадку, після якогось часу, їхня пенсія буде набагато вищою.

Таку поправку до пенсійного законодавства було внесено у лютому поточного року.

Механізм нарахування відкладеної пенсії такий, що чим довше пенсіонер не отримуватиме своїх виплат, тим вищою буде його пенсія згодом. Коли розпочати її отримувати – пенсіонер вирішує сам.

Як зростатиме відкладена пенсія?

Згідно з ухваленим законом, за кожен місяць відкладеної пенсії людині згодом виплачуватимуть надбавку у розмірі 0,5% від її розрахункової пенсії. Тобто за рік її розрахункова пенсія зросте на 6%, за два роки – на 12% і так до 5 років.Українцям, які виходять на пенсію, рекомендують зараз від неї відмовитись: є вагома причинаНаприклад, якщо ваша розрахункова пенсія при досягненні пенсійного віку (у 60 років) становила 5000 гривень, і якщо ви відкладете її виплату на рік, то через рік зможете отримувати по 5300 гривень щомісячно. А якщо відкладете її на 5 років, то з 65 років зможе отримувати на 30% більше, тобто по 6500 гривень щомісяця.

Однак це ще не всі бонуси від пізнішого виходу на пенсію. Для тих, хто відклав виплати більш ніж на 5 років, щомісячне збільшення вже становитиме не 0,5% від розрахункової пенсії, а 0,75%. Тобто, один рік вже «коштуватиме» не 6, а 9%. Таким чином, якщо ви відкладете свою пенсію на 10 років і почнете її отримувати з 70, то замість 5000 гривень зможете отримувати на 90% більше, тобто 9500.

Отже, якщо здоров’я ще дозволяє попрацювати, і є робота, то можна пожити за рахунок зарплати, а пенсію відкласти, щоби потім отримувати набагато більше.

При цьому пенсіонерам варто знати, що в Україні набув чинності новий закон, який категорично забороняє дискримінацію людей за віковою ознакою. І якщо роботодавець захоче вас звільнити лише через вік, то ви маєте право притягти його до відповідальності. Якщо, звичайно, ви не військовий льотчик і не балерина. Тут уже, хочете ви чи ні, доведеться зважати на вік.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *