У мережі показали, який вигляд мала нинішня фабрика «Рошен» у Києві в 1874 році. Унікальне фото

У столиці на Деміївці в ХІХ столітті працював цукрорафінадний завод, який забезпечував потреби міста у цукрі. У 1874 році невідомий фотоаматор зробив знімок місця цього виробництва, яке у наші дні відоме як Київська кондитерська фабрика «Рошен».

Унікальне фото було опубліковано в Telegram-каналі спільноти «Київ, жива iсторiя». Тоді ця локація була передмістям столиці України.

«1874 рік. Краєвид на цукровий завод на Деміївці (в наш час «Рошен»). Вдалині видно незабудовані околиці Либідської», – йдеться в повідомленні.

У мережі показали, який вигляд мала нинішня фабрика "Рошен" у Києві в 1874 році. Унікальне фото

Варто додати, що у 1886 році на хуторі Деміївка, тодішньому передмісті Києва, неподалік від Деміївського цукрорафінадного заводу, купцем Валентином Єфімовим була заснована «Деміївська парова фабрика шоколаду і цукерок».

Спочатку виробництвом займалися 200 робітників у невеликому приміщенні, працювали по 10 годин на день. Обсяг виробництва сягав близько 200 тонн на рік і поступово зростав. Фабрика виробляла шоколад, драже, цукерки, карамель, мармелад, пастилу, варення, пряники, чайне печиво та інші солодощі. Сьогодні тут розташована та працює Київська кондитерська фабрика «Рошен».

У мережі показали, який вигляд мала нинішня фабрика "Рошен" у Києві в 1874 році. Унікальне фото
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *