Інтернет-провайдерів хочуть зобов’язати розкривати дані про діяльність користувачів

У Верховній Раді пропонують узаконити використання електронних доказів і зобов’язати провайдерів розкривати дані про діяльність користувача в інтернеті.

Інтернет-провайдерів хочуть зобов’язати розкривати дані про діяльність користувачів
 

Відповідний законопроект № 4004 зареєстрував народний депутат від Слуги народу Денис Монастирський.

“Проєкт закону розроблено з метою підвищення ефективності боротьби з кіберзлочинністю та використання електронних доказів у кримінальному провадженні”, – йдеться в пояснювальній записці.

У документі прописано, що провайдери зобов’язані за власні кошти встановлювати у своїх мережах техзасоби, необхідні для проведення негласних слідчих (розшукових) дій та доступу до інформації про зв’язок, абонента, отримання і маршрут передавання інтернет-послуг, їхню тривалість та зміст. А оператори мають сприяти проведенню оперативно-розшукових заходів та недопущенню розголошення їх проведення.

Законопроектом також доповнюється перелік процесуальних джерел доказів електронними доказами. До електронних доказів можуть належати текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи тощо, віртуальні активи, сайти, текстові, мультимедійні та голосові повідомлення, метадані та бази даних.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *