18-річному броварському метальнику списа Артуру Фельфнеру не вдалося вийти у фінал Євро-2022: результат і коментар легкоатлета

На чемпіонаті Європи з легкої атлетики, що цими днями проходить у рамках Мультиспортивного Євро в Мюнхені, стартували змагання з метання списа.

У першій кваліфікаційній групі турнір розпочинав 18-річний українець Артур Фельфнер. До змагань у Мюнхені він підходив у статусі новоспеченого чемпіона світу у віковій категорії U20, у серпні здобувши «золото» на змаганнях у колумбійському Калі.

Для виходу до фіналу спортсменам належало виконати норматив у 83.50 метра або ввійти до числа 12 найкращих учасників відбору.

З трьох спроб Фельфнера тільки одна була вдалою — на 76.06 м. У двох інших випадках українець метав снаряд за межі сектору. У першій відбірковій групі цей показник став сьомим найкращим та дозволяв українцю сподіватися на фінальну кваліфікацію в залежності від результатів другої групи.

Проте в другій групі результат Артура не вдалося перевершити лише трьом спортсменам. Відтак Фельфнер не потрапив до топ-12 учасників відбору й достроково припиняє змагання на своїй дебютній дорослій континентальній першості в Мюнхені.

Після свого виступу в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт легкоатлет поділився враженнями від виступу та розповів про вплив на його результати повномасштабної війни в рідній країні.

Що сказав Фельфнер

  • Про виступ на Євро-2022:
«Можна сказати, що все вдалося. Хотілося пройти до фіналу, але думаю, що з таким результатом цього буде недостатньо. Перша спроба була технічно невдалою, була проблема з розбігом. Друга спроба — метнув обережно спис. Ну і в третій хотів викластися, але трохи не вийшло. Нічого, це дорослий чемпіонат Європи — як для 18 років, вважаю, досить хороший показник. Хотілося б потрапити, але не вийшло. Рухаємося далі».
  • Про різницю між дорослою та юніорському першостями:

«Тиск? Якщо чесно, то не дуже. На чемпіонаті світу U20 були більші хвилювання, це було як випробування, хотілося потрапити туди. Але нічого, хвилювань як таких не було.

На розминочному стадіоні німецькі атлети вітали мене з чемпіонатом світу. Було досить приємно, прикольно. Гарні хлопці, сильні. Буду намагатися метати з ними в конкуренції.

Конкуренція? Звичайно, в Колумбії на чемпіонаті світу по юніорам було досить багато глядачів. Але тут, що я побачив — їх більше, крута атмосфера, всі кричать. Дуже круто».

  • Про олімпійські амбіції:

«Що потрібно до кваліфікації на Олімпіаду-2024? Для цього мені треба гарне харчування, гарні умови для тренувань. І все буде добре. Норматив 85 метрів — гадаю, що за два роки це доступний результат. Будемо намагатися метати».

  • Про вплив війни на результати:
«Звичайно, [війна] вплинула. Моя родина живе в Ірпені. У перший день ми виїхали до мого друга в Хмельницькій області. Якби ми не виїхали, то вже залишилися б там і потрібно було переправлятися як усім — мостом. Дякувати Богу, що ми виїхали. На результат це не вплинуло, бо ми виїхали на збір у Португалію наприкінці березня і почали там досить хорошу підготовку».

Хто такий Фельфнер

  • 18-річний український легкоатлет з Київської області, що виступає у метанні списа.
  • Фельфнер — чемпіон Європи-2021 та чемпіон світу-2022 у метанні спису серед юніорів (вікова категорія U-20).
  • 84.32 м — особистий рекорд Фельфнера у метанні списа. Був встановлений у січні цього року на турнірі в словацькому Шаморіні.
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *