Адвокат назвав граничний вік чоловіків для мобілізації: він залежить від категорії військовозобов’язаних

В Україні обговорюється можливість зміни вікових критеріїв для чоловіків, які підлягають мобілізації. Юрист Ростислав Кравець пояснив, до якого віку громадян можуть призивати до армії зараз.

Адвокат зазначив, що запас військовозобов’язаних ділять на першу та другу категорії. До першої належать особи, які пройшли військову службу та здобули військово-облікову спеціальність. До другої належать українці, які не служили або не здобули військово-облікової спеціальності.

Військовозобов’язані в запасі з військовими званнями рядового, сержантського та старшинського складу діляться на розряди за віком: до 35 і до 60 років. Офіцери у запасі поділяють на:

  • молодший офіцерський склад – до 45 років;
  • старший офіцерський склад: майор (капітан 3 рангу), підполковник – капітан 2 рангу) – до 50 років; полковник (капітан 1 рангу) — до 55 років;
  • вищий офіцерський склад – до 60 років.

До другого розряду відносять:

  • молодший та старший офіцерський склад віком до 60 років;
  • вищий офіцерський склад – до 65 років.

Адвокат назвав граничний вік чоловіків для мобілізації: він залежить від категорії військовозобов'язаних

Вказано, що граничний вік перебування у запасі другого розряду є граничним віком перебування у запасі ЗСУ та інших військових формувань. Таким чином, чоловіки після 60 років не підлягають мобілізації – їх виключають із військового обліку. Однак такі громадяни можуть поповнити армійські лави та захищати Батьківщину за власним бажанням, ставши добровольцями.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *