Андрій Засуха більше не голова фракції ВО “Батьківщина” і не депутат Київської облради

Депутат Київської обласної ради від ВО “Батьківщина” Андрій Засуха втратив мандат та, відповідно, скдав повноваження голови фракції. Про відкликання сина подружжя ексгубернатора Київщини та екснародної депутатки України Анатолія та Тетяни Засух вже сповістила обласну владу і лідерка партії Юлія Тимошенко. Офіційна причина – виключення за народною ініціативою, неофіційна – мовляв, Засуха бажає їздити за кордон у волонтерських справах.

Про це  дізналася із офіційного листа лідерки партії ВО “Батьківщина” до голови Київської обласної ради Наталії Гунько від 13 лютого. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Доводимо до Вашого відома, що 8 лютого 2023 року Політичною радою Політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” прийнято рішення про відкликання за народною ініціативою депутата Засухи Андрія Анатолійовича”, – йдеться в документі. 

Вихід із фракції у коментарі КВ підтвердив і сам вже ексдепутат Андрій Засуха. “Так, я буквально сьогодні склав повноваження депутата обласної ради та голови фракції”, – сказав він.

Як зауважив  депутат обласної ради Олександр Колодій, що розгляд виходу Засухи із фракції було розглянуто на останній конференції партії, причина – заява за власною ініціативою. “Процедура відкликання передбачає проведення конференції організації, яка висувала депутата на виборах в 2020 році. Тож на останній конференції Засуха і склав депутатські повноваження. Це було його власне бажання”, – розповів він.

В облраді джерела  говорять, що це, у першу чергу, пов’язано із бажанням Засухи виїздити за кордон у волонтерських справах. Адже після указу Президента України Володимира Зеленського, який обмежив виїзд за кордон для чиновників, депутатів усіх рівнів та представників місцевого самоврядування, депутатам стало куди важче виїздити за кордон в умовах воєнного стану.

Втім, за словами джерел  в “Батьківщині”, позбавлення Андрія Засухи мандата також пов’язано із розривом Юлії Тимошенко з Тетяною Засухою, яке відбулось незадовго до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Подейкують, що Тетяна Засуха втомилась фінансувати партію, так і не отримавши обіцяного їй на місцевих виборах 2020 року. 

Андрій Засуха – голова Футбольної федерації області, підприємець та президент футбольного клубу “Колос “Ковалівка”, а ще – син подружжя ексгубернатора Київщини та екснародної депутатки України Анатолія та Тетяни Засух. 

У 2020 році Андрій Засуха брав участь у виборах до колегіального органу столичної області від партії “Батьківщина”, згодом став головою обласної фракції. Як тоді писали у телеграм-каналі “Вечірній Васильків”, екснардепка Тетяна Засуха домовлялася безпосередньо з головою “ВО “Батьківщина” про висунення свого сина  кандидатом на голову Київської обласної ради.

Нагадаємо, що ряди партосередку “Батьківщини” на Київщині скуднішають. Партія Юлії Тимошенко вже не вперше вирішує перетрусити депутатські корпуси в радах громад столичного регіону. Так, наприкінці 2021 року “тимошенківці” відкликали свого ірпінського депутата Дениса Лавровського, а у лютому 2022 року під зачистку потрапили фракції політсили в Ірпені, Тетієві та Ржищеві. Мандатів позбавити депутаток Віолетту Кременчук-Дворнікову (Ірпінь) і Тетяну Кушніренко (Ржищів) та члена Тетіївської міськради Валерія Непомнящого.

У 2023 році вже встигли написати заяви про вихід із партії «Батьківщина» і четверо депутатів Бориспільської міськради. Це – Андрій Трикоз, Тамара Трикоз, Катерина Вовкотруб та Олександр Цуканов.

У заявах з проханням про виключення значилося, що депутати  не вбачають, що діяльність ВО «Батьківщина» спрямованою на захист прав і свобод громадян. Партія не задовольнила їхні політичні, економічні, соціальні та інші інтереси. 

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *