Арешт головного офісу «Сінево»: лабораторія заявила, що зупинить роботу, у ДБР заперечують

У медичній лабораторії «Сінево» 27 лютого заявили, що Державне бюро розслідувань (ДБР) наклало арешт на будівлю головного офісу компанії у Києві. У «Сінево» стверджують, що тепер їм доведеться припинити діяльність у цій будівлі, що призведе до повної зупинки роботи мережі лабораторій. У ДБР водночас заявляють, що не проводили жодних слідчих дій, які перешкоджають роботі підприємства, а згаданий арешт було накладено ще у 2022 році й до цього часу компанії ніяк не заважав.

Згодом «Сінево» повідомила, що досягла згоди з ДБР у справі стосовно арешту її головного офісу в Києві. Про все це йдеться у заявах «Сінево» та ДБР.

У лабораторії арешт назвали «безпідставним та протизаконним».

«Незабаром компанія буде змушена припинити діяльність у цій будівлі. Це призведе до повної зупинки роботи мережі лабораторій «Сінево» в Україні… Через незаконний арешт, без послуг сучасної лабораторної діагностики залишаться близько 300 тисяч пацієнтів щомісяця», – йдеться в повідомленні компанії.

Держбюро розслідувань наголошує: його співробітники ще з 2022 року ведуть досудове розслідування за фактом можливої незаконної передачі держмайна третім особам. Розслідування стосується службовцями одного з міністерств, Фонду державного майна та держпідприємства Українського науково-дослідного інституту нафтопереробної промисловості МАСМА.

«Під час розслідування досліджувалась законність перереєстрації частини цілісно-майнового комплексу на третіх осіб. У 2022 році слідчим суддею за клопотанням прокурора накладено арешт на ці приміщення. Підкреслимо, що жодних слідчих дій щодо зазначеного медичного підприємства, що перешкоджають здійсненню його діяльності, не проводилося. Після накладення арешту на держмайно у 2022 році жодних перешкод у наданні медичних послуг не виникало і не виникає і сьогодні», – запевнили у ДБР.

Дані ГБР підтверджуються матеріалами Єдиного реєстру судових розслідувань. У рішенні суду від 1 листопада 2023 року йдеться про відмову зняти арешт із лабораторної будівлі у Києві за адресою вул. Академіка Палладіна, 46/2, що є речовим доказом у кримінальному провадженні. Саме за цією адресою розташований лабораторний центр «Сінево».

«Встановлено, що 21.03.2016 року приватним нотаріусом на підставі підроблених документів – договору купівлі-продажу від 20.05.2010 року № 1625, 1626 зареєстровано право приватної власності на адміністративно -лабораторну будівлю Академіка, 46/2, яке належало ДП УкрНДІНП «МАСМА», компанії зареєстрованої за законодавством Кіпру «Лінкмікс холдинг лімітед», – йдеться у судових матеріалах.

У «Сінево» зазначають, що на даний момент будівля «належить компанії-нерезиденту України». «Компанія-власник будівлі має право оскаржити неправомірність накладеного арешту, що й було зроблено, але в результаті такого оскарження було отримано відмову у скасуванні арешту«, – підтвердили у компанії.

Тим не менш, «Сінево» стверджує, що будівля «не є і не може бути предметом кримінального розслідування«. «Розслідування не стосується будівлі, періоду придбання будівлі її нинішнім власником, сторін та підстав для такої угоди щодо придбання будівлі нинішнім власником, не містить інших ознак, за якими будівлю можна якимось чином віднести до кримінального провадження, в рамках якого накладено арешт», – заявляють у компанії.

У «Сінево Україна» при цьому закликали ДБР та органи влади до «швидшого вирішення питання у правовому полі та скасування незаконного арешту будівлі лабораторії». «Лише прямий та відвертий діалог влади з бізнесом допоможе зупинити беззаконня та знайти рішення на користь країни та добробуту її громадян», – заявили в компанії.

OBOZ.UA звернувся за коментарем до «Сінево». Однак на момент публікації матеріалу відповідь ще не була отримана.

Згодом мережа лабораторій «Сінево» повідомила, що досягла згоди з Державним бюро розслідувань у справі стосовно арешту її головного офісу в Києві.

Про це «Сінево» повідомила у Facebook.

«Друзі, виходимо до вас з новиною щодо згоди, досягнутої «Сінево» з ДБР у справі арешту будівлі лабораторії в Києві… Сьогодні в ході плідного діалогу з представниками Державного бюро розслідувань ними було підкреслено, що будь-який цілеспрямований вплив на діяльність компанії «Сінево», зараз або в майбутньому, в ході роботи над кримінальним провадженням не був навмисним», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що представники ДБР заперечили будь-які наміри стосовно блокування діяльності лабораторії, та «запевнили в своїй підтримці і намірі сприяти швидкому розв’язанню питання арешту будівлі компанії в правовому полі».

«Наразі спільною метою «Сінево» та ДБР є швидке вирішення проблеми і скасування арешту будівлі в судовому порядку», – додали в компанії.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *