Атаковано енергооб’єкти в Україні: як вплинуло на систему та де є відключення

Ранкова ракетна атака країни-терористки Росії 24 березня суттєво не вплинула на роботу енергосистеми. При цьому БпЛА атакували енергооб’єкти Дніпропетровщини.

Своєю чергою в Харкові діють мережеві обмеження, інформує пресслужба «Укренерго».На Одещині та Хмельниччині при зростанні споживання можливі графіки відключень.

Уламками було пошкоджено частину обладнання на одній з підстанцій та високовольтна лінія електропередачі. При цьому в м. Кривий Ріг фіксувались перебої з теплопостачанням та були порушення технологічного процесу на окремих промислових підприємствах.

Також під час повітряної тривоги вимикалась повітряна лінія, що забезпечує роботу резервної схеми живлення Запорізької АЕС.

На Дніпропетровщині фахівці «Укренерго» та обленерго відновили енергоживлення промисловості та теплопостачання побутових споживачів. Також відновлено надійність живлення ЗАЕС – лінія, що вимикалась, повернута в роботу. В усіх постраждалих регіонах 24/7 тривають аварійно-відновлювальні роботи.

Як повідомив пізніше генеральний директор YASNO Сергій Коваленко, внаслідок масованих російських обстрілів ДТЕК втратив половину генерації електроенергії. Це була найбільша атака на енергетику за весь час повномасштабного вторгнення.

Яка ситуація в регіонах України? Як повідомляє пресслужба Міненергетики, ситуація по областях така:

 • Дніпропетровська

Внаслідок нічної ворожої атаки було знеструмлено 3,6 тисячі точок обліку, станом на ранок залишаються без світла 600 абонентів.

 • Донецька

Енергетики підключили 11,5 тисячі точок обліку, які були знеструмлені внаслідок бойових дій. Без електропостачання залишаються понад 42 тисячі домогосподарств у 76 населених пунктах.

 • Запорізька

Енергетики відновили електропостачання 1,7 тисячі абонентів, які знеструмлювались через технологічні порушення. Також підключено електропостачання 850 абонентам, знеструмленим внаслідок бойових дій. Без електроенергії залишаються 3,9 тисячі точок обліку у 52 населених пунктах.

 • Київська

Через обстріл пошкоджено повітряну лінію 10 кВ, знеструмлено 1, 4 тисячі абонентів у двох населених пунктах.

 • Кіровоградська

Через технічні проблеми відключено 56 точок обліку.

 • Львівська

Через ворожу атаку знеструмлена лінія 35 кВ, внаслідок чого відключена підстанція, яка живить енергообʼєкт. Наслідки з’ясовуються.

 • Одеська

Припинено мережеві обмеження для 28 тисяч абонентів. Через технологічні порушення вимикалось 57 тисяч абонентів, станом на ранок усіх заживлено.

 • Сумська

Через бойові дії знеструмлено 242 абоненти, всього в області без електропостачання залишається 7,5 тисячі точок обліку у 76 населених пунктах.

 • Харківська

Внаслідок нічних обстрілів знеструмлено майже 16 тисяч абонентів у чотирьох громадах. В обласному центрі діють мережеві обмеження за графіком для 200 тисяч точок обліку.

 • Херсонська

У Херсоні відключено близько 3 тисяч абонентів, в області знеструмлено майже 26 тисяч домогосподарств у 45 населених пунктах.

 • Чернігівська

Внаслідок бойових дій без електропостачання 1,4 тисячі точок обліку у 24 населених пунктах.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *