Ахметов зберіг перше місце, а Порошенко та Гереги втратили статус мільярдерів. Новий рейтинг Forbes

Американський Forbes оновив світовий перелік світових мільярдерів. Повномасштабне вторгнення Росії в Україну знизило стан найбагатших українців, повідомляє Forbes Ukraine.

Так, повідомляється, що перше місце в рейтингу найбагатших українців з оцінкою статків у $4,2 млрд зберіг Рінат Ахметов. Половина цієї суми – оцінка 75-відсоткової частки у «Метінвесті» з урахуванням накопиченого прибутку за 2021 рік.

Проте, якщо порівнювати із лютим 2022 року, різниця колосальна: з початку війни Ахметов втратив $9,5 млрд.

Співзасновники Grammarly Олексій Шевченко та Максим Литвин у глобальному списку вказані як громадяни Канади. Їхній стан американський Forbes оцінює без змін у $4 млрд у кожного.

Статки Віктора Пінчука зменшилися з $2,6 млрд до $1,9 млрд. $900 млн цієї суми припадає на нерухомість за кордоном, близько пів мільярда – на готівку та інші ліквідні активи.

Оцінка майна Костянтина Жеваго впала на $0,8 млрд, до $1,3 млрд, насамперед через зниження вартості акцій компанії Ferrexpo. Його 50-відсотковий пакет, згідно з поточними котируваннями Лондонської біржі, коштує $578 млн. Майже таку ж суму Жеваго зберігає у валюті.

Крім того, зазначається, що мільярдерами залишаються Вадим Новинський ($1,3 млрд), Влад Яценко ($1,1 млрд), Геннадій Боголюбов ($1,1 млрд) та Ігор Коломойський ($1 млрд).

А Олександр та Галина Гереги, а також Петро Порошенко втратили статус мільярдерів з початку війни в Україні.

 

Оновлений рейтинг Forbes від початку війни.  Інфографіка: Максим Золоїдов/Forbes UkraineОновлений рейтинг Forbes від початку війни. Інфографіка: Максим Золоїдов/Forbes Ukraine

Як повідомляли Українські Новини, раніше рейтинг міст від Forbes очолив Київ.

За даними на березень 2021 року, статки найбагатшої людини України Ріната Ахметова зросли до $7,6 млрд. Він посів 330 місце в рейтингу найбагатших людей світу від Forbes.

 
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *