Багато переселенців перестали отримувати допомогу для ВПО: названо причини

В Україні для переселенців передбачені виплати від держави. Однак багато ВПО не можуть отримати кошти. Названо головні причини, чому так відбувається.

У прес-службі Офісу омбудсмена України повідомили, що проблеми з отриманням фінансової допомоги на проживання часто виникають у переселенців з таких причин:

  • виявлена помилка у персональних даних одержувача чи у номері його банківського рахунку (за стандартом IBAN) чи категорії одержувача (дитина, працездатна особа або з інвалідністю);
  • виникла технічна несправність у ЄІССС (Єдиній інформаційній системі соціальної сфери).

Якщо переселенці не отримують виплати через місяць і більше після звернення, вони мають звернутися до органу соціального захисту населення за місцем перебування на обліку ВПО та подати відповідну заяву.

У відомстві зазначили, що у разі якщо проблему вирішити не вдалося, потрібно звертатися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Це можна зробити трьома способами:

  • на гарячу лінію: 0 800 501 720.
  • електронною поштою: hotline@ombudsman.gov.ua;
  • за адресою: 01008, м. Київ, вулиця Інститутська, 21/8.

Багато переселенців перестали отримувати допомогу для ВПО: названо причини

Нагадаємо, що дорослі переселенці можуть розраховувати на допомогу у розмірі 2000 грн, а діти та особи з інвалідністю – 3000 грн.

Щомісячна допомога передбачена для людей, які покинули території, де йдуть бої або окуповані, чиє житло зруйноване. Йдеться про громадян, які перемістилися Україною після 24 лютого 2022 року, дня повномасштабного вторгнення російських окупантів.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *