Банки в Україні серйозно переглянуть ставки за депозитами: чого чекати до кінця 2024 року

Максимальні відсотки за банківськими депозитами у гривні до кінця 2024 року не перевищать 12-14% річних, тоді як ще у травні максимальна ставка сягатиме 15%. Середні ставки взагалі коливатимуться в межах 10-11% залежно від типу вкладу.

Про це OBOZ.UA розповів директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку Дмитро Замотаєв. «До кінця року очікується, що максимальна прибутковість за гривневими вкладами не перевищить 13-14% річних. При цьому середні ставки в залежності від терміну розміщення варіюватимуться від 10% до 11%», – поділився прогнозом банкір.

При цьому він упевнений: популярність депозитів не знизиться навіть за таких ставок. «Серед інших механізмів отримання пасивного прибутку разом із зручністю оформлення вони (гривневі депозити. – Ред.) будуть поза конкуренцією», – зазначає фахівець.

Замотаєв вважає, що поступове зниження ставок за гривневими вкладами призведе до переформатування цього сегменту. Так:

  • з одного боку, економічна ситуація спонукає банки розвивати більш тривалі за часом депозитні продукти, скорочуючи ультракороткі програми;
  • з іншого боку, зміцнюється довіра населення до банківської системи та національної валюти загалом.

«Сегмент банківських депозитів поступово наближається до плато, яке не є ні хорошим, ні поганим знаком: адже божевільних ставок більше немає, крім того, відбувається поступове скорочення ультракоротких та нарощування більш тривалих вкладів у часі», – розповів банкір.

Депозити у травні-2024: чого очікувати від ставок

У травні, за словами Замотаєва, максимальна ставка за депозитами опуститься до 15%, середня становитиме 12-12,5% річних для вкладів терміном від 3 до 6 міс. та 12% річних для вкладів терміном від 9 міс. до 1 року. Тобто очікуване зниження ставок за місяць становитиме в середньому 1%.

Водночас, на думку Замотаєва, зниження прибутковості за гривневими вкладами навряд чи суттєво вплине на їхню популярність. Справа в тому, що в умовах низької інфляції (3,2% у річному вимірі) чистий дохід за гривневими вкладами, оформленими протягом квітня-травня, залежно від терміну розміщення коштів може становити в середньому 6-7% річних.

«Гривневі вклади за рівнем прибутковості та чистого прибутку в середньому в 3 рази перевищують валютні депозити. Адже оптимальна ставка за вкладами в доларах США не перевищує 1,8% річних, а вклади в євро дозволять отримати лише 1,6-1,4% річних», – пояснив фахівець.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *