Банки перепишуть відсотки за депозитами: якої прибутковості чекати українцям у 2024 році

На початку січня 2024 року відсотки за депозитами залишаються на середньому рівні 14-14,5%. Проте вже з другої половини місяця банки можуть знизити доходність депозитів до 13,5-14% річних на вклади до півроку та до 13-13,5% річних на вклади строком на 9-12 місяців. А за підсумками року падіння може сягнути і 4%.

Про це OBOZ.UA розповів директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку Дмитро Замотаєв. «Враховуючи отримуваний дохід та чистий прибуток, гривневі депозити залишатимуться найбільш привабливим інструментом для збереження та примноження коштів громадян», – вважає банкір.

За його словами, на депозитні ставки у 2024 році загалом впливатиме низка факторів. Зокрема:

  • розмір ставки за тримісячними депозитними сертифікатами (у грудні він уже скоротився з 20% до 19%, що і підштовхує комбанки до поступового зниження відсотків у середньому на 0,5-1,5%)
  • рівень інфляції: чим вона буде меншою, тим більше можливостей для банків розвивати вклади тривалістю понад рік (за прогнозами, у 2024 році рівень інфляції становитиме близько 10%), також незначна інфляція не «з’їдатиме» дохід депозитів.

У результаті за результатами року ставки за гривневими депозитами – за умови уповільнення інфляції до 5-7% можуть скоротитися до 10-12% річних. Проте чистий прибуток вкладників (з урахуванням інфляції та обов’язкових комісій) буде досить високим – на рівні 4-5%, що майже в 2,5-3 рази перевищить дохідність валютних депозитів.

Що стосується валютних депозитів, то на 2024 рік банкір прогнозується їх стагнацію: середні ставки за доларовими вкладами навряд чи будуть вищими за 1,8% річних, а щодо євро – 1,5%.

«Банки будуть акцентовано розвивати саме гривневі депозити, пропонуючи клієнтам пристойний дохід, який з лишком перекриватиме інфляцію», – наголосив Замотаєв. При цьому він прогнозує, що найбільш популярними будуть вклади терміном від 3 міс. до 6 міс., їх у 2024 році буде понад 45% від загальної кількості.

За розрахунками Замотаєва, у 2024 році глобальних змін у структурі вкладів за грошовим принципом не відбудеться:

  • найбільш популярними будуть вклади від 50 тис. грн до 100 тис. грн, які у загальній структурі депозитів становитимуть понад 50%;
  • за ними слідують депозити від 100 тис. грн до 200 тис. грн (близько 25%);
  • вклади на суму до 50 тис. грн становитимуть близько 15%;
  • частка депозитів від 200 тис. грн до 500 тис. грн не перевищить 10%.

Крім того, очікується зростання кількості вкладів з можливістю дострокового розірвання (з 10% до 15-18%), а також депозитів з поповненням рахунку (з 7% до 10-12%).

«Громадяни вже готові розміщувати кошти на більш тривалі терміни, проте зростає кількість тих, хто прагне додатково убезпечити себе від можливих форс-мажорних обставин, відкриваючи вклади з можливістю дострокового зняття коштів, хоч і з меншим прибутком», – наголосив банкір.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *