Банки України перепишуть ставки за депозитами: на які відсотки розраховувати у березні

У березні 2024 року ставки за акційними гривневими депозитами в залежності від терміну розміщення коштів можуть сягнути 17% річних. Втім, такі акції будуть точковими та короткочасними, а середні відсотки залишаться незмінними: 13,5% річних для депозитів на 3-6 місяців та 12,5-13% для вкладів на строк від 9 місяців до 1 року. Валютні депозити при цьому ставатимуть все менш вигідними.

Такий прогноз озвучив OBOZ.UA директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку Дмитро Замотаєв. За його словами, у сегменті гривневих вкладів можуть спостерігатися дві паралельні тенденції:

  • «Стагнація» ставок

«З кінця грудня 2023 року більшість банків вже переглянули прибутковість власних гривневих вкладів, а тому ставки за гривневими вкладами майже не зміняться. 9 міс. (до 1 року) дадуть у середньому 12,5-13% річних», – зазначив Замотаєв.

  • Посилення «депозитної конкуренції» між банками

Українці намагатимуться знайти найпривабливіші умови для своїх заощаджень. Саме тому, на думку фахівця, на ринку можуть з’являтися нові депозитні продукти або почнуть діяти короткострокові депозитні акції, відсотки за якими можуть бути дещо покращені – у середньому до 15,5–17% річних.

«Навряд чи збільшення прибутковості по депозитах у березні матиме системний або довгостроковий характер: швидше за все ці «покращені» депозити будуть точковими, націленими саме на збільшення депозитних портфелів банків», – вважає Замотаєв.

Водночас чистий прибуток за гривневими вкладами, що враховує інфляцію та банківські комісії, збережеться в середньому на рівні 5-6%. Це, на думку банкіра, стимулюватиме громадян до відкриття нових вкладів.

Що стосується валютних депозитів, то на думку експерта, у березні триватиме період поступового зниження ставок за ними. «Інерція передбачає кволе скорочення ставок, відповідно знижуватиметься популярність таких вкладів. Цей процес триває вже понад шість місяців, і за цей час, наприклад, середні ставки за річними доларовими вкладами скоротилися з 3% до 1,8% річних, а середні ставки за вклади в євро знизилися з 2% до 1,5-1,6% річних», – зазначив Замотаєв.

Як повідомляв OBOZ.UA, у січні-2024 українці вперше за 1,5 роки почали забирати гроші з банків. Загальне падіння обсягу депозитів резидентів у банках склало 2,1%, а сума вкладів знизилася на 49,2 млрд грн, до 2,35 трлн грн.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *