Безпечне сховище: чому у квартирі спокійніше, ніж у старому підвалі чи погребі

До війни не був готовий ніхто. Тепер, коли мільйони українців ховаються від обстрілів, бомбосховища стали другою домівкою, а для когось єдиною. Та не всі місця можуть врятувати нас від повітряної тривоги, адже більшість будинків старі, а погреби взагалі не призначені для укриття.

Новини.LIVE поговорило з архітектором Катериною Крук, яка розповіла про небезпеку у сховищах та назвала найкращі місця, де можна ховатися. (пряма мова)

 

Сховища у багатоквартирному будинку

Для мене шок, що люди зносять ковбаси і води в протрухлі стіни і погреби без бетонних укріплень і декількох виходів. Зараз поясню чому:

Нам прикро визнавати, але напевно 90 % укриттів старих будинків (підвалів) не є сховищами, а скоріше навпаки. Приміщення, яке має лише один вихід — вже потенційно небезпечне. Якщо його завалить — шанси вижити мінімальні, + пил і гази, які будуть накопичуватися.

У звичайних підвалах в наших будинках заходять багато інженерних мереж, таких як електрика, вода, газ. Це буде катастрофою — опинитися в такому підвалі, якщо одна з мереж прорве.

У Києві багато використовують паркінги. Так вони можуть бути безпечними, бо ми проєктуємо їх з потовщених стін і як правило монолітних. В паркінгу завжди щонайменше два виходи назовні і вони рознесені.

Сховище

Сховища у хаті

У маленький містах і селах, де більшість живе у приватних будинках, підвали і прості погреби не підходять. Погреби, які взагалі просто вириті без будь-яких несучих стін — це могила при значних ударах. Вас просто засипле землею.

В погреб можна сховатися, якщо йдуть обстріли з автоматів. Але при повітряній тривозі краще залишатися в будинку, в місцях, які зображені на картинці. В будь-якому випадку людей буде легше дістати і швидше, ніж з-під завалів кількох поверхів.

Краще не панікувати, бути вдома в безпечному місці — подалі від місць з дзеркалами і плиткою, яка може сипатися на голову.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *