Безпечний шопінг у «чорну п’ятницю»: як вберегти свої гроші від шахраїв

Цьогоріч «чорна п’ятниця» проходитиме у локдаун. Однак, не дивлячись на вакцинацію, МОЗ рекомендує уникати великого скупчення людей. Тому альтернативою залишається онлайн-шопінг. Однак, не варто забувати про ризики шахрайства.

Зокрема, завчасна перевірка інтернет-магазинів вбереже від аферистів, повідомляє YouContro.

Як відомо, шахраї люблять моменти, коли люди поспішають та втрачають пильність. Тому у них немає часу не те, що на ретельну перевірку, але й звичайну обачність. Через «шалені знижки» покупці діють швидко та нерозважливо.

Також часто інтернет-магазини працюють у так званій «сірій» зоні вітчизняного правового поля. Тому потрібно з’ясувати офіційну назву та код ЄДРПОУ юридичної особи або фізичної особи-підприємця. Це можна зробити або в контактних даних інтернет-магазину або в гуглі, якщо реєстраційні документи на сайті відсутні. Окрім того, потрібно переглянути «Умови повернення товару», там можуть бути контактні дані саме юридичної особи.

Отримавши дані першочергово варто перевірити:

  • юридичний статус (чи не перебуває в процесі припинення) та чи не має проблем з податковою;
  • як давно працює інтернет-магазин та чи не створили його виключно під «чорну п’ятницю»;
  • судову історію та наявність виконавчих проваджень.

Якщо ж продавець — ФОП, то потрібно перевірити його і як підприємця за тими ж критеріями.

Як діють шахраї

Так, якщо людина хоче придбати телефон, то вона знайде найдешевшу пропозицію в одному з інтернет-магазинів. Тоді продавець висуває вимогу попередньої оплати на картку та обіцяє надіслати смартфон поштовим відправленням.

Оплативши замовлення покупцю надходить повідомлення, про те, що смартфон відправлено. Після двох тижнів очікування і запевнень, що «ось-ось все приїде», покупець помічає, що за номером телефону продавця ніхто не відповідає, а сам магазин припинив існування.

Як вберегтися від шахраїв

У «Чорну п’ятницю» потрібно бути особливо обачними, щоб не натрапити на шахраїв. Зокрема, потрібно завчасно скласти перелік товарів/послуг та обрати магазини, в яких хочете їх придбати. Також важливо зробити попередню перевірку продавців за допомогою відкритих даних.

Аби заздалегідь підстрахуватись використовуйте післяоплату, а саме коли оглянете товар і впевнитесь в його якості. Намагайтесь не використовувати предоплату, особливо, коли кошти перераховуються на звичайну, а не ФОП картку продавця.

Тому, якщо магазин працює офіційно, у нього має бути банківський рахунок ФОП або юридичної особи.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *