«Без України в НАТО безпеки у Європі не буде»: Зеленський окреслив горизонти співпраці з Альянсом у 2024 році

Президент Володимир Зеленський 1 квітня провів спеціальну нараду щодо роботи Києва з НАТО та стосовно сумісності й перспектив України на 2024 рік. Зокрема, було обговорено очікування від саміту Північноатлантичного альянсу у Вашингтоні (він призначений на 9-11 липня).

Про це гарант розповів у зверненні до народу ввечері 1 квітня. Відео оприлюднив YouTube-канал Офісу президента.

На нараді були присутні українські міжнародники, міністр оборони Рустем Умєров, міжнародна команда МО.

«Цей рік ставить перед відносинами між Україною та НАТО кілька фундаментальних питань. Зокрема, це стосується і саміту у Вашингтоні, і багатьох інших аспектів взаємодії. Тільки з Україною в Альянсі можна розраховувати на справжню безпеку в Європі«, – наголосив глава держави.

Окрім цього, у понеділок, 1 квітня, Зеленський провів «тривалу й дуже детальну нараду» з військовими та урядовцями щодо різних видів безпілотників – від FPV до вітчизняних ударних БПЛА для глибоких ударів по тилу ворога.

Учасники обговорили і нюанси виробництва, і підтримку, фінансування та контракти.

«Саме те, чого вимагає війна, повинне вироблятися нашим оборонно-промисловим комплексом – стільки, скільки потрібно, так вчасно, як потрібно. Очевидно, що дрони в цій війні скажуть одне з вирішальних слів для перемоги, і це має бути українське слово, українські дрони, українська перемога, а отже, потрібно більше й більш ефективних українських безпілотників. Можемо це забезпечити«, – запевнив президент.

Ще однією темою були системи радіоелектронної боротьби. «Ми зараз маємо відчутну кількість українських розробок, маємо достатньо велике бажання наших виробників зміцнити нашу оборону засобами РЕБ. Забезпечуємо державний ресурс, максимум необхідного і працюємо над комплексними рішеннями. Такими рішеннями, які дадуть потрібне прикриття всьому фронту. Кожен в уряді України, кожен у Силах оборони та безпеки України, хто відповідає за цей напрям безпілотників, чітко знає свої завдання. Час, оперативність у виконанні завдань матиме вирішальне значення. І я дякую всім, хто працює на 100% ефективно в цьому напрямі», – сказав гарант.

Він розповів, що 1 квітня у Білій залі Героїв України в Маріїнському палаці вручив ордени «Золота Зірка» воїнам, а також рідним полеглих захисників.

«Найкращі наші воїни, які відзначились у боях на Донеччині, Луганщині, Харківщині, на півдні нашої держави. Всюди, де Україна бореться за своє життя, за свою незалежність. Усюди, де наші люди проявляють найкраще, що є в українцях.

Я пишаюся кожним нашим воїном! Я пишаюся всіма нашими людьми, які захищають Україну та роблять усе, щоб нормальне життя було можливим попри російський терор. Від Харкова до Чернігівщини, від позицій на Донеччині до Одеси. Я дякую всім, хто своє життя поставив на службу Україні. Обов’язково маємо перемогти», – підсумував президент.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *