Блекаут і курс долара: українцям розповіли, що станеться з гривнею у разі тривалої відсутності електрики

На найближчий тиждень, з 12 по 18 грудня, якщо не відбудеться жодного нового катаклізму, курс долара коливатиметься незначно: у межах 40-41 гривні. Проте, якщо ворог розпочне нову ракетну атаку, і в країні станеться тривалий блекаут, то гривня може помітно, хоч і ненадовго, зміцнитися.

Такий прогноз ситуації на ринку валют дає директор департаменту казначейства Акціонерного Товариства «КОМІНБАНК» Герман Марченко.

За словами експерта, наступного тижня стабільність курсу валют підтримуватиметься як економічними, так і психологічними факторами. У нинішній ситуації немає причин для зростання курсу долара, як і немає причин для зміцнення гривні.

Серед економічних факторів, які утримують гривню від падіння, Марченко називає такі:

  • фінансову допомогу від західних партнерів;
  • валютний прибуток від експорту зерна;
  • підтримка НБУ балансу між попитом та пропозицією на валютному ринку;
  • відносно невисокі темпи інфляції (до 3% на місяць);
  • збереження Нацбанком облікової ставки 25% та офіційного курсу долара 36,6 грн.

Серед психологічно факторів експерт виділяє такі:

  • віру українців у ЗСУ та подальші успіхи української армії на фронті;
  • збільшення обсягу використання та, відповідно, попиту на готівкову гривню.

Блекаут і курс долара: українцям розповіли, що станеться з гривнею у разі тривалої відсутності електрики

«Сукупність цих факторів дозволяє зробити оптимістичний прогноз на наступний тиждень: долар не перетне позначку 41 грн», — переконаний Марченко.

Водночас він прогнозує, що у разі нової ракетної атаки і тривалого блекауту (понад 5 діб) різко зросте попит на гривню. При цьому українці почнуть активно продавати готівкову іноземну валюту, що призведе до зміцнення гривні.

«Відповідно курс долара може знизитися максимум на 2-3%. Головна причина такого зміцнення національної валюти полягатиме у збільшеному попиті на готівку. Розуміємо, що при блекауті «цінність» готівкової гривні значно зросте», — пояснив Герман Марченко.

Але як тільки енергетикам вдасться повернути хоч якесь енергопостачання, курс долара знову зросте до теперішніх показників, вважає експерт.

А ось аналітик компанії RoboForex Андрій Гойлов вважає, що курс долара незабаром стане вищим за будь-якої ситуації. На жаль, великі проблеми в енергетиці не можуть не погіршити економічну ситуацію в країні. А відповідно, це призведе до подальшого ослаблення національної валюти.

«На готівковому валютному ринку гривня до долара США закріпилася під рівнем 40,00, а євро досяг позначки 39,50. Поточна криза в енергетиці скоро негативно позначиться на реальному секторі економіки, що призведе до зростання попиту на імпортні товари. Останнє негативно вплине на курс гривні у середньостроковій перспективі», — вважає Гойлов.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *