Брак систем ППО змусив Україну ухвалювати важкі рішення: в ISW вказали на головну проблему

Україна продовжує зіштовхуватися з браком систем протиповітряної оборони на тлі російських ракетно-дронових атак, що почастішали цього року. Комбіновані ворожі удари змусили країну ухвалювати важкі рішення між забезпеченням ППО великих населених пунктів у тилу та активних бойових зон на лінії фронту.

Про це вже не вперше пише Інститут вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW). Цього разу аналітики процитували слова українського міністра закордонних справ Дмитра Кулеба.

Напередодні він заявив, що Україні необхідно більше батарей систем ППО Patriot для захисту як населених пунктів, так і прифронтових територій. Газета Washington Post повідомила 10 квітня, що глава МЗС наразі зосереджений на тому, щоб якнайшвидше отримати сім батарей Patriot із інших країн для захисту найбільших міст.

Він повідомив, що Київ розмістить хоча б одну із цих батарей ближче до лінії фронту. Також нещодавно Кулеба наголосив, що країна особливо потребує систем Patriot для захисту від російських балістичних ракет, таких як «Кинджали», оскільки українські системи ППО радянської доби «не здатні їх перехопити».

В ISW зазначили, що комбіновані атаки РФ по Україні, які почастішали, хоч і з меншою кількістю засобів нападу, ніж це було під час ударної кампанії агресора восени та взимку 2022-2023 років, сьогодні змушують українську ППО ухвалювати важкі рішення: захищати великі населені пункти в тилу чи на лінії фронту.

Брак систем ППО змусив Україну ухвалювати важкі рішення: в ISW вказали на головну проблему

«Росія, судячи з усього, використовує парасольку протиповітряної оборони України, що деградувала, у спробі зруйнувати енергетичну мережу й обмежити оборонно-промисловий потенціал країни, тоді як російські сухопутні війська користуються своєю здатністю наносити авіаудари по передових українських позиціях на фронті для досягнення повільних, але стійких успіхів», – заявили аналітики.

В Інституті вивчення війни продовжують вважати, що розріджене та непослідовне прикриття української протиповітряної оборони вздовж лінії фронту, ймовірно, сприяло інтенсифікації Росією ударів керованими та некерованими корегованими бомбами. Окупанти використали їх для тактичного ефекту під час захоплення Авдіївки в середині лютого 2024-го і, мабуть, використовуватимуть їх знову під час поточних наступальних операцій у районі Часового Яру.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *