Білий дім веде переговори зі спікером Джонсоном щодо допомоги Україні: ЗМІ дізналися деталі

Помічники президента Сполучених Штатів Джо Байдена приватно працюють зі спікером Палати представників Майком Джонсоном з тим, щоб він винес на голосування пакет допомоги Україні. Білий дім підтримує контакти з офісом Джонсона, незважаючи на двотижневої канікули у Конгресі. 

Як зазачає Politico, американський президент публічно тиснув лише на республіканців Палати представників. І хоча Джонсон також республіканець, «Байден і його команда утримувалися від агресивних нападок на спікера», пише видання, посилаючись на кілька джерел в адміністрації президента.

Зазначені джерела стверджують, що керували контактами Байдена з офісом Джонсона старший радник Білого дому та радник президента Стів Ріккетті, а такожа очільник департамента із законодавчих питань Шуванза Гофф. 

У Білому домі не заперечують, але відмовляються коментувати «приватні дискусії з законодавцями». Там посилаються на слова Байдена, що «на кону стоять наші власні невідкладні інтереси національної безпеки, тому що Путін не зупиниться на Україні, але Україна може зупинити Путіна».

«Але Джонсону, можливо, знадобиться знайти якесь прикриття, щоб винести у Палату представників схвалений раніше Сенатом пакет допомоги Україні. Потрібна впевненість у тому, що якщо він покладється на голоси демократів, це не призведе до втрати його посади. Джонсон чітко дав зрозуміти, що Палата представників не збирається просто затверджувати законопроєкт Сенату», – зазначає видання.

Наразі між республіканцями в Палаті представників ведуться розмови, і «деяких з них залучають у команду спікера», додає Politico. Зокрема, перемовини стосуються введення нових санкцій проти Росії, використання грошей, конфіскованих у російських олігархів, скасування мораторію адміністрації Байдена на експортні потужності зрідженого природного газу і перетворення допомоги Україні на позику.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше президент Володимир Зеленський і спікер Майк Джонсон провели телефонну розмову. Про це також згадує видання і уточнює, що «Білий дім не був ініціатором цих перемовин та не контролював, що саме буде сказано».

Сам Джонсон після цього анонсував «важливі інновації» в пакеті підтримки України. Зокрема, може йтися про надання допомоги в кредит нібито з метою зменшити занепокоєння республіканців.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *