Більше електрики “їдять” не кондиціонери: чому потрібно повідключати бойлери і перевірити централізоване гаряче водопостачання

Павербанки, зарядні станції: які є додаткові інструменти, аби забезпечити себе світлом. Ідеться як про багатоквартирні будинки, так і про приватні. Крім цього,перехід на централізоване гаряче водопостачання дозволить зекономити декілька годин відключень.

Про це повідомив в інтерв’ю ЕП голова Асоціації енергоаудиторів Вадим Литвин.

За його словами, для приватного будинку бути з електрикою та з водою простіше, ніж для багатоповерхівки.

  •  Треба мати твердопаливний котел, бажано батарею та інвертор або зарядну станцію з літій-ферум-фосфатним (LiFePo4) акумулятором, який зміг би підтримати роботу насосів водопостачання та опалення протягом доби.
  • Важливо мати генератор, щоб у разі відключень тривалістю понад добу мати змогу підзарядити все це, або працювати певний час на генераторі.

Набагато складніше в багатоквартирних будинках. Литвин говорить, що передусім треба переглянути електропроводку в під’їзді, на сходовому майданчику та у квартирі.

“Постійні відключення – це аварійний режим для системи електропостачання. Прилади вмикаються не поступово чи періодично, а одразу всі – електробойлери, кухонні плити, чайники. Різко збільшується навантаження і якщо десь поганий контакт, може статися пожежа”, – додає експерт.

Мешканцям Києва та інших міст, де зберігається гаряче водопостачання, треба повідключати бойлери і перевірити централізоване гаряче водопостачання. У нових житлових комплексах є дахові котельні, можна перейти на постачання гарячої води від них, рекомендує Литвин.

“Я рахував сумарну потужність бойлерів Києва, вийшло близько 300 МВт – це третина атомного енергоблока. Можна гігават побудувати, а можна ці 300 МВт у Києві зекономити, якщо не використовувати електроенергію для підігріву води в бойлерах. Зараз усі протидіють кондиціонерам, мовляв, повимикаємо всі, але побутовий кондиціонер споживає 500 Вт і він не працює постійно. Електробойлер споживає 2 тисяч Вт, у чотири рази більше, причому він довго працює”, – уточнює фахівець.

Примітка. Електробойлери можуть мати функцію налаштування потужності і тоді споживання енергії може бути суттєво меншим. У такому разі варто виставити найменшу потужність та вмикати бойлер у мережу під час відсутності дефіциту в системі.

Перехід на централізоване гаряче водопостачання дозволить зекономити декілька годин відключень, заявляє Литвин. Це банально дешевше. Вартість кубометра гарячої води з бойлера після підвищення тарифу становить понад 250 гривень, а для централізованого водопостачання вона субсидована – близько 100 гривень. Тобто різниця у 2,5 разу.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *