Вдалося провести дуже складний обмін: із російського полону повернули понад 200 громадян України. Фото і відео

Україні після тривалої перерви вдалося провести новий обмін полоненими – додому повернулися 230 наших воїнів і цивільних. Російській стороні передали 248 військовополонених окупантів.

Про повернення наших громадян 3 січня повідомив у Telegram президент Володимир Зеленський. Серед захисників країни, яких обміняли, є солдати, сержанти, офіцери; воїни Збройних сил, Національної гвардії, ВМС, Державної прикордонної служби.

«Частина захисників боронила Маріуполь та «Азовсталь», – написав гарант.

Передостанній обмін відбувся ще 7 серпня 2023 року. Після цього Росія фактично заморозила процес на кілька місяців.

Обмін полоненими 3 січня 2024 року
Відбувся перший у 2024 році обмін полоненими
Додому повернули понад 200 громадян
Повернення українців

«Дякую всім, хто попри всі труднощі повертає наших людей додому! Дякую нашим захисникам! Ми зробимо все, щоб повернути всіх наших людей, які нині в російській неволі», – зазначив Зеленський.

Проєкт «Хочу жить» повідомив: Україна послідовно продовжує пропонувати різні формати проведення обмінів, головний із яких – за схемою «всіх на всіх».

Пресслужба додала, що обмін 3 січня – найбільший за весь час повномасштабного вторгнення РФ на нашу територію.

«Сьогодні 248 військовополонених армії Росії вирушили у вихідну точку, і сподіваємось, що більше їх не побачимо, принаймні на території нашої країни», – вказано в Telegram-каналі «Хочу жить».

Українці, які повернулися додому

«Усе було недаремно, і зусилля, спрямовані на розблокування обмінів, не минули марно… Ми почали публікувати списки російських військовополонених, від яких відмовлялися чиновники МО РФ, проливаючи світло на цю проблему, – і, схоже, це дало результат», – припустили організатори проєкту.

Українці вдома

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак уточнив, що повернулися також воїни, які захищали острів Зміїний та ЧАЕС, цивільні викладачі, поліцейський, який до останнього залишався в Маріуполі й розвозив гуманітарну допомогу людям.

«Важкий обмін після тривалої паузи. Це результат, який дався великими зусиллями команди… Я щасливий за родичів тих, хто зустріне вдома своїх рідних. Вони чекали їх так довго. Дякую Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими», – написав очільник ОП.

Після довгої паузи Україна та Росія обмінялися полоненими.

У КШППВ заявили, що цей обмін – найбільший за кількістю повернутих оборонців. Згідно з оприлюдненими даними, йдеться про:

– 224 захисників: серед них представників ЗСУ – 130 (зокрема ТрО – 14, ВМС – 14), Національної гвардії – 55, Державної прикордонної служби – 38, Національної поліції – 1;

– шістьох цивільних, які були незаконно позбавлені волі.

Обійми
Обміняли понад 200 Героїв
Загальна кількість повернутих додому українців
Герої повернулися з російської неволі

Серед повернутих були як ті, хто мав офіційний статус військовополоненого, підтверджений через Міжнародний комітет Червоного Хреста (182 особи), так і ті українські військовослужбовці, які вважалися зниклими безвісти та мали статус «пошук особи» (48).

Більшість звільнених – чоловіки (225), п’ятеро жінок. До рядового й сержантського складу належать 213 осіб, 11 – офіцери.

Емоції військовослужбовців
Україна чекала на своїх Героїв
Обмін 3 січня

«Після виснажливих місяців полону повернулася, зокрема, бойова медикиня зі складу 36-ї окремої бригади морської піхоти. Перебуваючи в неволі, вона принципово розмовляла українською мовою. Росіяни декілька разів імітували її вивезення на обмін, але в результаті повертали назад до місця утримання», – зазначили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Захисники країни
Емоційна зустріч
Захисники у прапорах України
Дзвінок рідним

Серед колишніх полонених семеро воїнів, які обороняли Зміїний, музикант військового оркестру, військовослужбовиця ЗСУ, яку росіяни позбавили волі під час перебування в декретній відпустці, нацгвардійці, які потрапили в полон, виконуючи свої обов’язки на ЧАЕС, цивільний викладач Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, оборонці Маріуполя.

Воїн підняв кулак вгору.

Звільнених з полону зустрічали керівник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та очільник ГУР МО Кирило Буданов, член КШППВ, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, секретар КШППВ Дмитро Усов.

До реалізації цього обміну долучалися Об’єднані Арабські Емірати.

Повернули 230 наших людей

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко зазначив94 громадяни – це співробітники системи МВС (прикордонники, нацгвардійці та поліцейський).

«Більшість із них перебували у полоні з 2022 року. Вони мужньо захищали Маріуполь, «Азовсталь». Боронили Київщину, Харківщину, Луганщину, острів Зміїний», – повідомив очільник МВС.

Він запевнив, що Герої отримають необхідну психологічну підтримку, реабілітацію, за потреби – медичне лікування.

Клименко подякував президенту України, керівнику ОП, колегам із Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. «Продовжуємо боротися за кожного і кожну, хто досі перебуває у ворожому полоні. Пам’ятаємо всіх. Робимо можливе і неможливе, аби якнайшвидше повернути додому всіх наших людей», – заявив міністр.

Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов у своєму офіційному Telegram-каналі заявив, що обмін був дуже складним і готувався досить довго.

«Участь, скажімо так, в організації цього процесу безпосередньо також надавала сторона Об’єднаних Арабських Еміратів, і з її допомогою разом ми змогли це зробити», – повідомив генерал-лейтенант.

За весь час повномасштабної агресії РФ проти України відбулося вже 49 обмінів полоненими. Додому вдалося повернути 2828 українців.

Служба безпеки України показала ексклюзивне відео з обміну, який провели 3 січня:

Додамо, що один із російських Telegram-каналів опублікував список окупантів, яких обміняли на українських Героїв.

Україна віддала Росії 248 загарбників
Поіменний список військовослужбовців країни-агресора Росії, які пішли на обмін
Російські військовослужбовці в автобусі
Росіяни-військовополонені, які поїхали назад до РФ
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *