«Велика сімка» блокуватиме заморожені активи рф до кінця війни – заява

Країни «Групи семи» підтвердили, що триматимуть замороженими активи росії у своїх юрисдикціях до завершення повномасштабної війни РФ проти України. Як зазначено у заяві групи, «суверенні активи Росії у наших юрисдикціях залишатимуться знерухомленими, доки Росія не сплатить збитки, завдані нею Україні».

Рішення G7 було підтверджено після зустрічі лідерів країн групи з українським президентом Володимиром Зеленським. «Ми залишаємось переконаними, що можемо забезпечити перемогу народу України у боротьбі за своє майбутнє та допомогти створити всеосяжний, справедливий та міцний мир», – сказано у заяві.

Також лідери G7 привітали рішення ЄС ухвалити механізм зберігання надприбутків від доходів із російських активів та заохочують «до подальших кроків, щоб дозволити їх використання відповідно до чинних договірних зобов’язань і чинного законодавства».

«Ми допоможемо Україні задовольнити її термінові потреби у фінансуванні, а також допоможемо іншим вразливим країнам, які серйозно постраждали від наслідків російської війни. Ми рішуче вітаємо схвалення фінансування України ЄС на суму 50 мільярдів євро. Ми також вітаємо додаткову економічну підтримку, яку схвалили інші країни, оскільки ми прагнемо закрити дефіцит фінансування України», – заявили у G7.

За словами лідерів «сімки» реконструкція України, починаючи з заходів щодо якнайшвидшого відновлення, залишається ключовим пріоритетом. «На додачу до успішної японо-української конференції зі сприяння економічному зростанню та реконструкції ми з нетерпінням очікуємо на конференції з відновлення України, які пройдуть у Берліні у 2024 році та у Римі у 2025 році», – зазначила група.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *