Витрати на оборону в бюджеті-2024 можуть зрости майже до двох трильйонів гривень, – голова бюджетного комітету ВР

 


У державному бюджеті України на 2024 рік на оборону нашої держави можуть виділити 1,9 трильйона гривень. Саме оборона, а також соціальні видатки наступного року залишаться основними пріоритетами.

Про це в ефірі «Українського Радіо» розповіла голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, членкиня фракції партії «Слуга народу» Роксолана Підласа. За її словами, цифра у 1,69 трильйона гривень на оборону у бюджеті-2024 не є остаточною.

«Зараз закладено 1,69 трлн гривень в 2024 році на бюджет оборони. Але потрібно розуміти, що ми будемо вносити зміни в бюджет у 2024 році, так само як у 2023. Ми кілька разів вносили зміни та збільшили в результаті видатки на оборону до рекордних 1,9 трлн гривень. Я думаю, що за підсумками 2024 року, після трьох кварталів, ми дійдемо до такої ж суми», – каже народна депутатка.

Звідки будуть надходити гроші на оборону

Підласа наголосила, що гроші, які ми отримуємо від міжнародних партнерів та організацій, наприклад, Міжнародного валютного фонду, не можна використовувати на потреби оборони. Тому на неї витрачатимуть лише внутрішні надходження. Це кошти, які українці сплачують у вигляді податків, зборів, різноманітних плат, а також ті гроші, які запозичують на внутрішньому ринку як облігації внутрішньої державної позики.

На що витрачатимуть гроші

Депутатка також розповіла про головну відмінність бюджету на наступний рік від цьогорічного. За словами Підласої, уряд пішов на принцип, згідно до якого кожна зароблена в Україні гривня повинна йти на перемогу.

«Відповідно, всі видатки на капітальне будівництво, на інфраструктуру в цьому бюджеті були скорочені. Тобто не можна знайти ані Державний дорожній фонд, на який цього року закладалося близько 50 мільярдів гривень, ані Державний фонд регіонального розвитку, на який закладалося 2 мільярди, які потім були передані Збройним силам України. Фонд ліквідації наслідків збройної агресії також, на жаль, дуже скорочується, і відновлення, в основному, буде фінансуватися за рахунок наших міжнародних партнерів», – пояснила голова Комітету.

Водночас у 2024 році буде багато можливостей для розвитку внутрішнього виробництва зброї. Так, майже 56 мільярдів гривень запропоновано спрямувати на виробництво зброї та боєприпасів в Україні, а ще понад 48 мільярдів гривень – на виробництво дронів та антидронових систем. Ці програми мають дати стимул промисловому виробництву і посприяти досягненню зростання ВВП на 5%.

За словами Підласої, нардепи планують ухвалити державний бюджет в першій декаді наступного місяця, тобто до 10 листопада.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *