Ви виграли 400 тисяч: як працює свіжа шахрайська схема в Україні

В Україні останнім часом процвітає нова шахрайська схема, яка направлена на видурювання грошей у довірливих людей.

Як працюють аферисти та чому не слід вестися на обіцянку легких грошей — читайте у матеріалі Styler нижче.

«Ви виграли 400 тисяч» — фейк

Отож. Днями журналісту Styler зателефонували з київського номера 0444559265. Робот повідомив, щось на кшталт «вас обрали для отримання виграшу 400 тисяч гривень»

Для того, аби дізнатися деталі отримання цих шалених грошей потрібно було натиснути «1» і дочекатися з‘єднання з оператором. Що журналіст і зробив.

Далі жіночий голос у трубці починає випитувати дані: прізвище, ім‘я, місце проживання тощо. При цьому, оператор call-центру не запитує дані банківської карти — і це насторожує, адже не відразу стає зрозуміло, де саме «розвод».

«Я назвався Пантелеймоном Олександровичем Кулішем з села Оленівка. Змусив оператора перелічити усі області, де знаходяться села з такою ж назвою. Час від часу вдавав, що не чую її. Було чутно, що вона нервує. Але все ж продовжувала випитувати інформацію. Озвучені мною ПІБ її, до слова, зовсім не збентежили. Це може свідчити і про ерудицію операторки», — каже журналіст-потенційна жертва шахраїв.

Після цього діалогу оператор пообіцяла передати інформацію колегам для подальшого оформлення «виграшу».

Через кілька днів — дзвінок зі схожого номера. Але останні цифри відрізнялися — 0444559244.

Цього разу голос робота сказав, що «вам надійшов переказ у сумі 400 тисяч гривень від Надії Андріївної».

Але оператор відразу ж (після натискання тієї ж «одинички») звернулася до нашого журналіста за іменем — Пантелеймон Олександрович…

«Ви отримали переказ у 400 тисяч гривень. Але для того, щоб отримати гроші, ви маєте придбати товар з однієї із трьох категорій: спорт, здоров‘я чи садівництво», — сказав голос на іншому кінці.

Заради такої «вигідної пропозиції» варто було ризикнути.

«Я погодився. Обрав товари з категорії «здоров’я» (у набір входять якісь краплі від нежитю, противірусні пігулки і ще щось незначне). Назвав найближче відділення «Нової пошти». Оператор сказала, що я маю забрати посилку, оплатити за неї 1100 гривень і потім мені розкажуть, як отримати мої законні 400 тисяч», — говорить журналіст Styler.

На питання, чи можна спочатку отримати «виграш» і вже з нього купити противірусні пілюлі — відповідь була негативною.

А от у тому, що це не якийсь розвод, оператор прямо клялась, адже «їхня фірма «Імідж Клуб» на ринку вже 10 років і ніколи не обманювала людей».

Звісно, якщо не рахувати обманом те, що телефонний номер 0444559265, з якого випитували інформацію, зареєстрований на ПП ВЛАСТЕЛИН-01, що знаходиться нібито у Києві по вулиці Волинська, 53.

Ви виграли 400 тисяч: як працює свіжа шахрайська схема в УкраїніВи виграли 400 тисяч: як працює свіжа шахрайська схема в Україні

Фото: скрін google.com/maps

Що таке ВЛАСТЕЛИН-01?

Це підприємство за даними різних довідкових сайтів займається чи то «виготовленням й установкою сантехнічних кабін і пісуарних перегородок» чи «наданням послуг з металообробки та ремонту токарних, фрезерних, свердлильних станків, пресів, гільйотин» і так далі.

А номер, з якого телефонують шахраї, закріплений за зовнішньоекономічним відділом підприємства.

І саме на цей номер — 044559265 — можна знайти найбільшу кількість скарг на сайтах для відгуків.

Ви виграли 400 тисяч: як працює свіжа шахрайська схема в УкраїніВи виграли 400 тисяч: як працює свіжа шахрайська схема в УкраїніВи виграли 400 тисяч: як працює свіжа шахрайська схема в Україні

Фото: скрін callfilter.app

Цікаво ще й те, що назва цього ПП у багатьох асоціюється з однією з найбільших фінансових пірамід — «Властелина».

Довідка: російська фінансова піраміда, яка діяла з 1992 до 1994 роки, організована Валентиною Іванівною Соловйовою. Згідно з офіційними даними, від дій шахрайки постраждали 16 597 осіб, а загальна сума, яку виманили, становить понад 100 мільйонів доларів.

Після гучного судового процесу (1996-1999 роки) і відбуття покарання — 7 років з конфіскацією майна — Соловйова повернулася до «підприємництва» і організувала компанію «Інтерлайн» і «Російський купецький фонд», займалася вже темою авто. Знову загриміла у в’язницю вже у 2005-му.

Співпадіння?..

Що відомо про «Імідж Клуб»

Тепер варто сказати кілька слів і про наступних посередників, які обіцяють безпосередньо 400 тисяч гривень за покупку їх товарів.

Компанія «Імідж Клуб» в Україні працює вже півтора десятка років, і її сайт рясніє повідомленнями про розіграші та виграші в розмірі цілих 380 тисяч гривень, які, як повідомляється, проводяться кожні два місяці, і так далі. Хоча на ресурсі можна побачити кілька «рекламних» сюжетів від ряду ЗМІ, а також фото і відео щасливих громадян з подарунковими сертифікатами… сама фірма про себе толком нічого не розповідає, зате активно просять користувачів давати свої дані (ім’я та прізвище, електронка, телефон, рік народження).

Ви виграли 400 тисяч: як працює свіжа шахрайська схема в УкраїніВи виграли 400 тисяч: як працює свіжа шахрайська схема в Україні

Фото: скрін imageclub.com.ua

Як працює схема

Принцип роботи наступний: людям телефонують, розсилають повідомлення і СМС-ки представники мережі фірм, обіцяють багато-багато грошей, нав’язуючи покупку свого товару, який насправді можна придбати в рази дешевше.

Як розповів Styler один з колишніх працівників компанії у Києві, раніше вони публікувалися у всіляких популярних журналах (часто — жіночих з порадами про кухню, будинок, сканворди), в регіональних виданнях, причому по всій Україні, а ще працювали на Казахстан.

Ще один персонаж, який активно використовували — «ясновидиця і телепат Марія Дюваль», яка «тероризувала» і київських пенсіонерів телефонними дзвінками, і жителів інших країн…

Ви виграли 400 тисяч: як працює свіжа шахрайська схема в Україні

Фото: скріншот з публікацією з газети

В обіг аферистів також брався «календарний калькулятор» — пропонувалося порахувати свою дату народження, помножити, і якщо номер збігся — ти «виграв».

«Звичайно, вигравали всі. Потім людина дзвонить на колл-центр, раніше був величезний штат — близько 100 співробітників тільки колл-центру. Команда дизайнерів, команда товарознавців, фінансисти, СЕО. Там все дуже потужно — серйозна машина…

Потім людині, яка назвала свою адресу приходить лист, що вона за крок від виграшу з каталогом з тим непотребом, який продавали з 10-кратною націнкою. Мовляв, щоб отримати приз, замов. Людина замовляє, реально отримує товар, а всередині новий каталог зі словами: «Ви ось-ось виграли, але потрібно зробити замовлення (мінімальна сума якась)…

Адреса, на яку реєструвався ФОП, звичайно підставна, а реальну адресу не знав ніхто. Але бувало, що дізнавалися. Були випадки, коли бабусі під двері приходили — плакали, просили повернути гроші…

При цьому іноді навіть публікували в журналах, газетах список тих, хто виграли, відгуки, фото людей. Але це насправді були небіжчики…» — розповів нам екс-працівник фірми.

Одним словом, не ведіться на подібні пропозиції та в ідеалі заблокуйте номери, з яких вам телефонують такі шахраї, які обіцяють вам 400 тисяч. Навіть якщо запропонують мільйон — все одно не ведіться.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *