Вклав чи вкрав? Що відомо про справу ексголови Броварської РДА Біркадзе та детектива НАБУ

Обшуки у скандального бізнесмена, колишнього очільника Броварської РДА Георгія Біркадзе та одного з детективів Національного антикорупційного бюро через злив інформації про розслідування НАБУ дерибану схем на «Великому будівництві» серед іншого продемонстрували серйозний конфлікт у владній вертикалі. А також змусили згадати про кількох цікавих персонажів зі столичного регіону. Деталі читайте в «Моїй Київщині»

У четвер, 23 травня, стало відомо про те, що у детектива НАБУ Валерія Полюги та ексголови Броварської РДА Георгія Біркадзе відбуваються обшуки. Підставою для таких дій стало розголошення даних досудового розслідування представниками НАБУ в інтересах зокрема бізнесмена Юрія Голика, який є фігурантом антикорупційного розслідування по «Великому будівництву». Пізніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура офіційно підтвердила обшуки у чинного співробітника НАБУ.

Варто нагадати, що в перші роки президентства Зеленського Голик став один з головних учасників державних будівельних схем під загальною вивіскою «Великого будівництва». Свого часу до них мали безпосередній стосунок уже колишній віце-прем’єр Олександр Кубраков та екс-заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко. Утім, пізніше цей триумвірат розвалився: всіх розкидало по своїх справах – як прямо, так і переносно. Кубраков серйозно ослаб попри серйозну ставку з боку деяких міжнародних спонсорів України, Кирило Тимошенко несподівано «намалювався» в Міноборони, де як відомо є чимало ласих тендерів з будівництва.

А Голик, як розповідають інсайдерські джерела, добіг до нинішнього керівництва Офісу президента.

«Ви б тільки бачили, як весело ввечері Голик ганяє футбольного м’яча разом з заступником голови Офісу президента, колишнім головою Київської області Олексієм Кулебою на стадіоні ім.Баннікова. Повна ідилія під час війни», — розповів нашому виданню один з очевидців неформальних спортивних заходів.

Також серед близьких до Голика керівників ОП називають Олега Татарова – одного з найбільш одіозних заступників Єрмака, що відповідає за правоохоронну систему. А без них у будівництві в українських умовах, нажаль, ніяк.

Тож у Голика виявилося чимало захисників. Але якщо з детективом НАБУ Валерієм Полюгою все більш-менш зрозуміло – він явно був виконавцем, то набагато цікавішим є обшуки у Георгія Біркадзе.

Обшуки у Георгія Біркадзе

Справа в тому, що цей персонаж свого часу був не лише очільником Броварської РДА, але виступає на ефірах і навіть вихваляється перед журналістами, що має кабінет в ОП. Більш того, виявилося, що він є помічником прокурора Київської області.

Біркадзе виявився помічником прокурора Київської області

Нещодавно Біркадзе «відзначився» на телемарафоні, коли, говорячи про те, що Україна робить все, аби зміцнювати обороноздатність держави, згадав про будівництво фортифікаційних споруд. «На відбудову сьогодні, ми знаємо, що 37 мільярдів тільки вкрали, ой вклали, вибачаюсь, в фортифікації», – сказав Біркадзе. Обмовка за Фрейдом…

Читайте: Горе-експерт: як ексголова Броварської РДА Георгій Біркадзе подався векономісти

Варто зауважити, що у кулуарах Біркадзе називали одним з тих, хто дуже близько комунікував з першим заступником директора НАБУ Гізо Углавою, якого фактично з самого початку існування Бюро вважають тіньовим очільником цього відомства. Про те, що без Углави в історії зі зливом інформації по розслідуванню справи Голика не обійшлося, фактично підтвердили в самому НАБУ.

«Для забезпечення обʼєктивного досудового розслідування, розпочатого за фактом ймовірного витоку інформації, наказом директора НАБУ за відповідною заявою про можливий конфлікт інтересів усунуто першого заступника Директора НАБУ від виконання посадових обов’язків та керівництва, закріпленими у внутрішніх документах напрямами та підрозділами», – йдеться в офіційному повідомленні НАБУ.

Блогер Володимир Бондаренко в цьому контексті пише наступне:

«У справі Углава-Голик (злив НАБУ) фігурує такий собі Гога Біркадзе, який нібито був «човником» між фігурантами. Раніше Біркадзе засвітився у смердючій справі забудови біля Ботсаду (там за 20 років змінилася купа девелоперів-інвесторів: Мухтар Аблязов, Войцеховський (піраміда УКОгруп), зараз Вавриш (Сага). Біркадзе там представляв інтереси міліцейсько-прокурорського клану Яреми-Гелетея (О.Даниленко, Г.Ільїн, Льоша Савченко та ін.) дуже впливові товариші, наприклад зараз їхня креатура – Іван Вигівський керує Нацполіцією (його правда намагається підсидіти зам — Небитов ) я і не знав, що вони залізли на самий верх і в НАБУ (через Углаву), що загалом не дивно з огляду на те, що Ярема тоді був генпрокурором, а коли перестав ним бути, то новий генпрокурор — Ю.Луценко особисто бігав за розпорядженнями в офіс яремівських (те, що вони засвинячили прямо на місці фонтану на Львівській площі)».

Враховуючи прізвища персоналій, що фігурують у цій історії, можна не сумніватися, що крапку ставити тут дуже зарано. Інша справа, що все це більше нагадує розбірки в Офісі президента за контроль за кількома напрямками – за НАБУ, де тепер посиляться позиції голови ОП Андрія Єрмака, а також за теми з відновленням-будівництвом-крадівництвом. За такі речі «башти» Банкової будуть битися люто…

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *