Вкрали Telegram і просили гроші: як шахраї дурять українців у месенджері

Будь-який українець може втратити свій акаунт в месенджері Telegram, якщо просто перейде за посиланням від іншого користувача. Мало того, потім шахраї намагатимуться видурити гроші у контактів цих акаунтів.

Про таку схему повідомила у TikTok адвокат Олена Бабич. За її словами, саме так нещодавно свій акаунт втратила її подруга.

«Їй прийшло повідомлення від колишньої вчительки з проханням проголосувати за її онуку. Подружка нічого не запідозрила, перейшла за посиланням, її перекинуло в, на перший погляд, реальну Telegram-групу з батьками дітей. Там треба було проголосувати, перейти за якимось посиланням. Вона це зробила, але в якийсь момент їй насторожила дуже велика кількість посилань і вона просто передумала, видалила і забула за всю цю історію», – розповідає адвокат.

Але виявилося, що в процесі вона надала третій особі (як виявилося – громадянинові Росії) доступ до своїх контактів і вже ввечері від жінки почалася розсилка – вона нібито просила гроші. Такі повідомлення отримали всі її контакти, а вона нічого не могла із цим подіяти.

Шахраї "викрадають" Telegram українців і випрошують гроші у знайомих

«Цією історією хочу вас застерегти від того, що, коли вам приходить повідомлення від навіть знайомої особи з проханням проголосувати, будь ласка, двічі перевірте перед тим, як це робити. І для вас червоним прапорцем має бути те, що, коли ви переходите на голосування, вас просить щось додатково підтвердити«, – пояснила Бабич.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *