«Води в центрі не буде»: які райони столиці може підтопити в разі прориву дамби Київської ГЕС

У соціальних мережах ширять фейки, що в разі прориву дамби Київської ГЕС моментально затопить прибережні райони столиці на Дніпрі. Однак ця інформація не відповідає дійсності.

Джерело: ТСН

Зокрема, подібна інформація не що інше, як вороже ІПСО, яку поширюють для дестабілізації ситуації всередині української столиці. Наразі вже відомі наслідки можливого прориву дамби ГЕС у Києві.

ЦІКАВО Чи витримає дамба Дніпрогес воду: в Укргідроенерго дали чітку відповідь

Які райони Києва може затопити в разі прориву дамби ГЕС

Начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко зазначив, що, за прогнозами науковців НАН України, наслідки від потенційного прориву дамби Київської ГЕС не зовсім апокаліптичні.

Відбудеться лише несуттєве підтоплення заплавних територій, наприклад, потенційно постраждають Русанівські та Воскресенські сади, Гідропарк, урочище Горбачиха та ще певні території,
– зазначив він.

Генерал також додав, що окрім висновків науковців і компанії Укргідроенерго, також дані було опрацьовано й у Держагентстві водних ресурсів. За словами Попка, висновки щодо потенційних наслідків – ідентичні.

«Тож не вірте жодним фейкам, ніби Оболонський район Києва за 3 хвилини накриє 4-метрова хвиля, а ще за дві хвилини вода дістанеться Троєщини, а потім буде в центрі Києва», – наголосив начальник КМВА.

Чи затопить вода центр Києва

Директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко зазначив, що є підрахунки вчених обсягу води в Київському морі. За цими даними, обсяг води в Київській ГЕС у разі прориву дамби не становить загрози українській столиці.

Вчені навіть зробили розрахунки, що буде з містом, якщо витече половина води з водосховища, і що буде, якщо витече вся. Так от, у будь-якому випадку Київ катастрофічно не затопить, навіть його низинні райони – Поділ чи Оболонь,
– наголосив аналітик.

Сергієнко зазначив, що максимум, що можливе в разі потенційного прориву дамби ГЕС, – це тимчасове підтоплення деяких територій столиці біля Дніпра.

Аналітик також згадав випадок у 1970-х роках, коли стався великий скид води з Київської ГЕС. За словами Сергієнка, навіть тоді вода дійсно поступово піднялася, але не більше ніж на метр у районі Осокорків.

«Звісно, все навколо підтопило: у воді плавали ванни, дошки, речі дачників. Але вода через пару днів зійшла. Вона не завдала кардинальних руйнувань навіть благеньким дачним будинкам, ну, можливо, десь штукатурка повідпадала», – згадав експерт.

Наскільки серйозне може бути підтоплення в столиці

Олександр Сергієнко також зауважив, що заяви щодо «валу води висотою в 4 метри, який начебто летітиме на місто» у разі прориву дамби Київської ГЕС, – лише лякалки. Адже подібні випадки можливі лише під час землетрусів і десь в океані, коли утворюється цунамі.

Якщо навіть щось, не дай Боже, станеться з дамбою Київської ГЕС, то вода у Дніпрі буде підніматися поступово, затоплюючи прибережні смуги та низини,
– пояснив експерт.

За його словами, якоїсь критичної небезпеки від прориву дамби для столиці не буде, а люди спокійно зможуть евакуюватися з місць, які тимчасово підтопить вода.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *