Воював у лавах УДА: на фронті загинув журналіст та громадський активіст Дмитро Сінченко

З війни на щиті повернувся журналіст та громадський активіст, боєць Української Добровольчої Армії з Кропивницького Дмитро Сінченко, позивний «Перун». Він пішов добровольцем на фронт відразу після початку повномасштабного вторгнення.

Про загибель воїна повідомила його колишня дружина Олена Сінченко у Facebook. Вона не уточнила, за яких обставин і де загинув Герой.

«Я б не хотіла писати цей пост. Ніколи, за жодних обставин. І зараз не хочу. Але це легше ніж говорити кожному окремо. А ще дуже складно писати про Діму у минулому часі. У Дмитра була одна велика любов – Україна. Він мріяв про її світле майбутнє і намагався робити все, щоб прийти до нього, як можна швидше. Він нею жив і за неї ж віддав життя. Він був світлою, розумною, щирою, принциповою людиною», – написала Олена Сінченко.

Воював у лавах УДА: на фронті загинув журналіст та громадський активіст Дмитро Сінченко. Фото

Олена зазначила, що він «дуже філософськи і особливо ставився до життя і смерті». Тому вона попросила, щоб «сум був світлим».

Також вона попросила вшанувати його памʼять певним чином.

«Знаєте, як найкраще вшанувати його пам’ять? Не беріть і не давайте хабарів. Боріться за свої права. Живіть по совісті і по Конституції. Говоріть українською, читайте українське, слухайте українське. Декомунізуйте та дерусифікуйте себе і простір навколо себе. Повірте, він радітиме, де б не був», – написала Олена.

Воював у лавах УДА: на фронті загинув журналіст та громадський активіст Дмитро Сінченко. Фото

Олена попрощалась з Дмитром такими словами:

«Я дякую тобі за те, що обрав захищати нашу Україну.Дякую, що був.Дякую за сина – це світло, яке світить найяскравіше і найтепліше.І знай, я пам’ятатиму про тебе. У всіх галактиках, у всіх світах».

Олена Сінченко додала, що про дату та час прощання з Дмитром повідомить пізніше.

Воював у лавах УДА: на фронті загинув журналіст та громадський активіст Дмитро Сінченко. Фото

Боєць Української добровольчої армії Дмитро Сінченко став до лав саме цього добровольчого формування не випадково. Його громадська діяльність почалася ще з молодіжних організацій: «Молодий народний рух», «Національний альянс», «Дебатна академія». Згодом Дмитро займався розслідувальною журналістикою та політичною діяльністю.

Від початку російсько-української війни у 2014 році він волонтерив для ЗСУ, а згодом пішов добровольцем в Українську добровольчу армію.

Дмитро Сінченко автор видань «Український тиждень» та «Радіо Свобода». Для «Українського тижня» писав матеріали про будні бійців на фронті. Останній репортаж Дмитра вийшов 24 серпня 2023 року.

За даними Інституту масової інформації, Дмитро Сінченко став 73 журналыстом, що загинув унаслідок російської агресії проти України.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *