Воїни, які визначають долю України: Зеленський офіційно вручив нагороди Залужному, Буданову й іншим захисникам

Президент України Володимир Зеленський офіційно вручив нагороди генералу Валерію Залужному, а також керівнику Головного управління розвідки МО генерал-лейтенанту Кирилу Буданову. На урочистій церемонії в Білій залі Героїв України в Маріїнському палаці в Києві нагороди отримали й інші захисники нашої країни.

Відповідне відео було опубліковане в п’ятницю, 9 лютого, у Telegram-каналі гаранта. Нагадаємо, що укази про присвоєння Залужному та Буданову звань Героя України з врученням ордена «Золота Зірка» президент підписав 8 лютого.

Зеленський вручив нагороди

Залужний, забираючи нагороду, потис Зеленському руку і двічі його обійняв.

Нагородження генерала
Обійми Залужного та Зеленського

Буданов, якого нагородили після «залізного генерала», був більш стриманим. Він потис руку президентові й подякував йому.

Буданов на церемонії у Маріїнському палаці

«Сьогодні відзначаємо державними нагородами та званням Героя України воїнів, які разом з усіма, хто став на захист нашої держави й українського життя, визначають долю України.

Україна вже змогла зупинити Росію. Україна навчилася захищати своє саме так, як потрібно, щоб перемагати. І ми маємо пройти весь цей шлях саме так, як потрібно, щоб досягти українських цілей», – написав Зеленський.

Хвилина мовчання

Глава держави також вручив «Золоту Зірку» Героя України підполковнику ЗСУ В’ячеславу Агеєву. Під час масованих ворожих ударів зенітний ракетний дивізіон під його керівництвом знищив велику кількість повітряних цілей, серед яких балістичні та крилаті ракети, а також БПЛА. У травні 2023 року саме підрозділ підполковника Агеєва вперше знищив балістичну ціль.

Звання Героя України удостоєний головний сержант Анатолій Банацький. Він брав участь у штурмових діях на Запорізькому напрямку. Під час боїв біля села Копані воїн виконав поставлене завдання й надавав допомогу в евакуації поранених і загиблих військовослужбовців. Завдяки злагодженим штурмовим діям підрозділу вдалося відкинути противника, зайняти його опорний пункт і закріпитися.

«Золоту Зірку» Героя України отримав штаб-сержант Олександр Костенко. У складі мобільної групи він знешкодив ворожі позиції, а також знищив склад боєприпасів й техніку окупантів у Бахмуті.

Посмертно були нагороджені:

– молодший сержант Євгеній Волков. У березні 2022 року, під час евакуації поранених на Донеччині, Волков повідомив командира батальйону про те, що в тил підрозділу заходить колона російських танків, після чого загинув від ворожого пострілу. Завдяки вчасно отриманій інформації командування батальйону встигло перемістити особовий склад і завдати противнику втрат.

– молодший сержант Дмитро Церахт. Під час бойових дій у Бахмутському районі в січні 2023 року молодший сержант забезпечив успішний відхід своїх побратимів до основних сил. У бою отримав поранення, несумісне з життям.

– старший лейтенант Володимир Стельмах. У березні 2022 року він очолив одну з наступальних груп поблизу населеного пункту Калинове на Київщині. Завдяки сміливим діям і вмілому керівництву підрозділ Стельмаха звільнив Калинове від ворога. 11 березня, під час наступальних дій біля населеного пункту Кухарі Київської області, старший лейтенант очолював передовий загін і під вогнем противника завдав суттєвих втрат ворогу, однак сам загинув у бою.

– капітан Іван Лєщєнков. Він особисто висувався в «сіру» зону й корегував роботу української артилерії, проводив розвідку переднього краю противника, надавав командуванню цінну розвідувальну інформацію, яка сприяла визволенню українських територій. У липні 2022 року, під час виконання бойового завдання у Харківській області, Лєщєнков підірвався на протитанковій міні й загинув.

– головний сержант ЗСУ Іван Щоголев. У вересні 2022 року, керуючи взводом, він знищував ворожі сили на Куп’янському напрямку. Під час цього бою зазнав поранення, але продовжував командувати підрозділом. У складі розвідувальної групи також виконував завдання з виявлення позицій противника та знищення ворожої техніки й живої сили. Під час ворожого обстрілу Щоголев прикрив собою пораненого побратима, врятувавши йому життя, але сам зазнав смертельних поранень.

– підполковник Володимир Торшин. Під час боїв у Маріуполі артилерист особисто керував вогнем свого підрозділу й уражав противника у складних умовах міста. Торшин загинув 22 березня 2022 року в Маріуполі внаслідок авіаудару та артилерійського обстрілу.

– молодший сержант Тарас Гур’єв. Із серпня 2022 року у складі штурмової роти він виконував бойові завдання на Донеччині. Проявляв себе мужньо та героїчно, чим підтримував авторитет серед особового складу. Був призначений на посаду командира відділення. В лютому 2023-го в районі Бахмута Гур’єв зазнав поранення, але взяв командування на себе й завершив бойове завдання. Герой відмовився від госпіталізації й повернувся на фронт. На початку квітня 2023 року призначений командиром штурмової групи, взяв участь у штурмових діях на напрямку Валянівського лісорозсадника на околиці Бахмута. Під час бою з переважальними силами противника загинув від вогнепального поранення.

– штаб-сержант Анатолій Смітюх. Він на чолі інженерно-саперного відділення брав участь у боях за утримання позицій на Луганщині. У квітні 2023 року завдяки виставленим напередодні під керівництвом Смітюха мінним загородженням та поєднанню з роботою стрілецьких відділень був повністю знищений наступальний потенціал російських окупантів. Штаб-сержант загинув від осколкових поранень у травні 2023 року внаслідок ворожого артилерійського обстрілу під час виконання бойового завдання на Луганщині.

Крім того, глава держави вручив відзнаку президента «Хрест бойових заслуг» військовим ЗСУ: лейтенанту Любомиру Болібоку, головному сержанту Анатолію Бицулі, майору Миколі Дубілєву, молодшому лейтенанту Віталію Запрудському, штаб-сержанту Олександру Зулунову, молодшому сержанту Денису Кокубаєву, солдату Богдану Коваленку та капітану Богдану Мазуренку. Відзнаку «Хрест бойових заслуг» отримав також капітан Нацгвардії Ростислав Чинікін

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *