Від Атлантики до Балкан: через шторм «Кіран» у Європі загинули вже 14 людей

Рекордний дощ викликав повені на великій території Європи, замкнувши мешканців у будинках, затопивши лікарні та перекинувши автомобілі. Щонайменше шестеро людей в Італії та одна людина в Албанії загинули в п’ятницю, внаслідок чого кількість загиблих внаслідок урагану по всьому континенту цього тижня досягла 14 осіб.

Про це повідомляє АР. Протягом дня шторм приніс ще більше смертей та руйнувань, просуваючись на схід через континент.

В Албанії поліція повідомила, що чоловік загинув, коли не впорався з керуванням під час керування автомобілем, внаслідок чого врізався в огорожу. Багато доріг у країні було затоплено, зокрема в столиці Тирані.

Величезні хвилі обрушувалися на адріатичні береги Балкан, а сильні вітри виривали з коренем дерева та зривали дахи. Пороми, що з’єднують острови Хорватії з береговою лінією, було зупинено.

Органи цивільного захисту Італії заявили, що за три години від узбережжя Ліворно до внутрішньої долини Муджелло випало 200 міліметрів дощу, що призвело до розливу берегів річок.

Губернатор Тоскани Еудженіо Джані повідомив, що в результаті урагану загинуло шестеро людей.

Серед загиблих у Тоскані 85-річний чоловік, знайдений на затопленому першому поверсі свого будинку неподалік міста Прато, на північ від Флоренції, та 84-річна жінка, яка загинула при спробі відкачати воду зі свого будинку в тому ж районі.

Іншими жертвами стали пара, що зникла безвісти неподалік міста Вінчі, і людина з провінції Ліворно.

Кліматологи кажуть, що антропогенна зміна клімату призвела до збільшення кількості опадів під час таких ураганів, як Кіаран, що часто призводить до більш серйозних збитків.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *