Військова форма тільки для ЗСУ – як покарають за прогулянку в стилі хакі без служби у війську

Парламент готує закон, відповідно до якого людей, що використовують форму не за призначенням буде відловлювати та затримувати військова поліція.

Військова форма тільки для ЗСУ – як покарають за прогулянку в стилі хакі без служби у війську

Законопроект №6569 “Про військову поліцію”, який парламентарі проголосували у першому читанні, передбачає, що осіб, вдягнених у військову форму, які не мають при собі документів, можуть затримати на добу.

У випадку затримання керівник територіального органу управління Військової поліції негайно повідомляє про таких осіб начальника гарнізону та органи прокуратури. 

Що буде якщо цифільного в одязі в піксель затримає військова поліція

Надавати новоствореній військовій поліції повноваження штрафувати за перебування цивільного у військовій формі на вулиці міста депутати парламенту не планують. Бо процедура передбачає передовсім з’ясування, чи дійсно особа не є військовослужбовцем. Після того, як буде дійсно підтверджено, що це цивільна особа, однак яка невдало підібрала вбрання, її відпустять. 

Якщо виявиться, що це військовослужбовець, який однак ходив містом без документів, будуть з’ясовувати обставини та причини такої поведінки. 

Коли за використання форми доведеться заплатити штраф

Водночас, варто зазначити, що Національна поліція може вас затримати, якщо будете одягнуті у військовій формі (зі знаками розрізнення військовослужбовців ЗСУ чи інших військових формувань). Бо відповідно до ст.186 (Незаконне носіння військової форми одягу із знаками розрізнення військовослужбовців) діючого Кодексу України про адмінправопорушення передбачено покарання у вигляді попередження чи накладення штрафу від 2550 грн до 3400 грн із конфіскацією відповідного одягу.

Також, як вважає адвокат Андрій Новак, навіть поява у публічному місці у такому одязі, як футболка в піксель, є адміністративним правопорушенням.

Більше того – на територіях, розташованих поруч з місцями бойових дій така людина може бути мішенню для ворога. Тому неналежне використання форми може коштувати життя. 

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *